AktualnościOgłoszenia Parafialne

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU / 18 lutego 2024 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

2. Zachęcamy do zaangażowania w wielkopostne akcje CARITASU, na przykład „Jałmużna postna”, gdzie do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek można składać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. W skarbonki można zaopatrzyć się w kościelnej kruchcie u wolontariuszy CARITASU. Akcja trwa do Wielkiej Soboty, a naszą jałmużnę postną przyniesiemy w tym dniu podczas poświęcenia pokarmów wielkanocnych. O innych przedsięwzięciach CARITASU będziemy sukcesywnie informowali.

3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na pierwsze Gorzkie Żale. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 16.00, dorosłych na godz. 17.30.

4. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed i podczas Mszy jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.

5. Informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w dniach 15, 16, 17 marca.

6. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, ministranci (wolontariusze) będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.

7. Do puszek pod chórem będziemy mogli składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. Za tydzień, po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami bierzmowania.

9. Od pierwszej niedzieli marca rozpocznie się Kurs Przedślubny. Kurs obejmuje 4 niedzielne spotkania po Mszy Świętej o godz. 17.00 w salce parafialnej. Kolejne spotkania odbędą się w miesiącu maju.