Aktualności

Rekolekcje wielkopostne 3 – 6 marca 2013 r.

 

W dniach 3 – 6 marca odbyły się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadził je o. Antoni Sowa ze zgromadzenia misjonarzy oblatów NMP z Siedlec.

 

Dzieciom i młodzież przypomniał, że Pismo św. mówi o dwóch drogach – dobrej i złej. Zła – to droga, na którą kusi nas szatan. Dobra – to droga DEKALOGU – Bożych przykazań. Aby na niej wytrwać trzeba wpierać się na 4 filarach – modlitwie, eucharystii, życiu sakramentalnym (spowiedź i Komunia św.) oraz oddawać się jak najczęściej pod opiekę Maryi – Jezusowej i naszej Matce. 

Dorosłym – w Roku Wiary – uświadamiał, jak bardzo ważne jest, by nie tylko mówić o sobie – jestem wierzącym, ale świadczyć o swojej wierze codziennym życiem. Również i dorosłym kolejny raz przypominał jak ważną rolę w ich życiu odgrywa EUCHARYSTIA – niedzielna, ale również – jeśli to tylko możliwe – w tygodniu.

Od nas już tylko zależy jakiego wyboru będziemy dokonywać w codziennym życiu. Obyśmy w tej czystości serca i świadectwie wiary wytrwali – nie tylko do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 

 {gallery}rek.wlkpost.{/gallery}

Dodaj komentarz