Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna 18.05.14 r.

 1. Podczas mszy św. o godz. 12.30, 70 – ro dzieci z klas IV-tych odnowiło Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Ogarnijmy te dzieci oraz ich rodziny modlitwą wspierającą ich przyrzeczenia. Dzieci zapraszamy na Biały Tydzień – codzienne spotkanie z Chrystusem eucharystycznym i Maryją podczas nabożeństwa majowego na godz. 17.00.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud przygotowania dzieci do tej uroczystości. Przede wszystkim rodzicom – bo to ich codzienna praca całoroczna, ich świadectwo życia wiarą. Dziękujmy ks. Damianowi za całoroczną pracę przygotowawczą dzieci do dzisiejszej Uroczystości. Dziękujmy Katechetom: pp. Dorocie Stępniak, Elżbiecie Marciniak, Iwonie Sudomir oraz p. Robertowi Idzikowskiemu za przygotowanie dzieci i kościoła do dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy pracownikom parafii.      
  1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie na godz. 17.30. W niedziele majowe o godz. 17.20 a po nim msza św. wieczorna.
  2. Trwają zapisy na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. Oaza jest formą rekolekcji połączonych z wakacyjnym wypoczynkiem w górach lub na mazurach. Jej zasadniczym celem jest umocnienie wiary przez pogłębienie życia duchowego poprzez codzienną Eucharystię, spotkania w grupach, wspólną i indywidualną modlitwę oraz doświadczenie wspólnoty. Na naszych rekolekcjach nie zabraknie czasu na gry, zabawy i wspólne wędrowanie po górach. Dokładne informacje – u katechetów w szkołach, w gablocie i na stronie internetowej.
  3. Młodzież rozprowadza audiobooki z nagraną ewangelie w cenie 3 zł oraz płyty CD z poezją św. JPII
   w wykonaniu znanych polskich artystów. Cena 20 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na „bilet dla brata” ze Wschodu na ŚDM w 2016 r.  
  4. W dniu wczorajszym w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku ks. Biskup Roman Marcinkowski udzielił posługi lektoratu 86 ministrantom z terenu Diecezji Płockiej. Do grona nowych lektorów dołączyło także dwóch z naszej parafii. Życzymy wytrwałości w posłudze głoszenia Słowa Bożego.
  5. Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ks. Marka Figurskiego, misjonarza z Brazylii. Misjonarz będzie dzielił się doświadczeniem pracy misyjnej a po mszach św. zbierał ofiary na misje.
  6. W tym tygodniu ks. Proboszcz odbędzie spotkania z grupami kandydatów do sakramentu bierzmowania. Porządek spotkań wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. Dokładne informacje u katechetów. 
  7. Serdecznie prosimy o odbiór fantów z loterii podczas Rodzinnego Rajdu Rowerowego.
  8. Koniec maja i początek czerwca to czas, kiedy modlimy się o błogosławieństwo dla naszych pól i święcimy pola. Prosimy sołtysów o ustalenie terminu poświęcenia pól w naszych wioskach.
  9. W sobotę, 24 maja planowaliśmy pielgrzymkę do Loreto n/Bugiem. Koszt ok. 40 zł. Na razie zbyt mało chętnych. Prosimy o z głoszenia najpóźniej do środy. Zapisy u p. Ewy.

Dodaj komentarz