Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.18 r.

  1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Wyrazem tego jest m.in. zwyczaj zasłaniania krzyży. W liturgii skupimy się bardziej na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd gorąca zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zachęcamy szczególnie tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w pasyjnych nabożeństwach.
  2. Kończymy dziś rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy o. Grzegorzowi za duchowe przygotowywanie nas do radosnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Życzymy jednocześnie ojcu i wspólnocie misjonarzy Oblatów z Grotnik obfitości łask od Chrystusa Zmartwychwstałego w służbie Chrystusowi i Maryi. 
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji rekolekcji: Dyrekcjom Szkół z terenu naszej parafii, nauczycielom i katechetom za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji dla dzieci  i młodzieży.
  4. Gdyby ktoś nie skorzystał dotąd z sakramentu pokuty, prosimy, by nie odkładać jej na później a zwłaszcza  na ostatnie dni przed Świętami. Ze spowiedzi możemy skorzystać codziennie przed mszami św.
  5. Odwiedziny osób starszych i chorych z posługą sakramentalną – 27 marca, w Wielki Wtorek. Prosimy o zgłoszenia podopiecznych w kancelarii lub zakrystii. 
  6. W tym tygodniu ostatnie DROGI KRZYŻOWE – dla dzieci o godz. 16.00. Dla wszystkich pozostałych MIEJSKA DROGA KRZYŻOWA. Msza św. o godz. 17.00 w naszej parafii, a po niej ok. 17.40 z krzyżem na ramionach, rozważając stacje drogi krzyżowej, przejdziemy ulicami naszego miasta do parafii św. Marcina. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich parafian. Prosimy szczególnie serdecznie druhów strażaków o pomoc w organizacji przemarszu ulicami naszego miasta.

        Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
        Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz..17.00.

7. Za tydzień NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, zwana Niedzielą Palmową. Podczas Mszy Świętych święcimy palemki przypominające gałązki słane pod stopy Chrystusa wjeżdżającego do świętego Miasta. (Godz. 11.00 prosimy dzieci, by czekałyz palemkami na zewnątrz świątyni. Wejdziemy na eucharystię z uroczystą procesją).
8. Na Niedzielę Palmową, Biskup Płocki Piotr Libera, zaprasza młodzież do Płocka na świętowanie Dnia Młodzieży we wspólnocie diecezjalnej W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30). Szczegóły i zapisy u katechetów.
9. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Patrona mężczyzn, szczególnie ojców. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00.
10. Za tydzień przed południem kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Będzie można nabyć świąteczne dekoracje.
11. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
12. Ks. Darek zaprasza kandydatów do bierzmowania w środę na spotkanie przygotowawcze do uroczystości bierzmowania po mszy św. wieczornej.

 

Dodaj komentarz