Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela zwykła 5.02.17 r.

  1. Druga środa każdego miesiąca to w naszej parafialnej wspólnocie dzień modlitwy w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Modlitwa różańcowa o godz. 16.30. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie dla członków oraz sympatyków Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą, Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
  3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, wobec tych, do których mamy bardzo blisko siebie, i wobec tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych w niedzielę o godz. 12.30. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
  4. W naszej parafii powstaje Koło Żywego Różańca mężczyzn. Kandydatów do Koła oraz wszystkich mężczyzn, którzy byliby zainteresowani przynależnością zapraszamy na krótkie spotkanie w najbliższy piątek zaraz po wieczornej Mszy świętej.
  5. W dniach 4-5 marca, Apostolat Złota Róża organizuje nocne czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Czuwanie rozpoczyna się w sobotę 4 marca o  godz. 13.00, a kończy w niedzielę 5 marca o godz. 4.00 rano. Wyjazd dla chętnych w sobotę 4 marca o godz. 8.30, powrót w niedzielę ok. godz. 7-8 rano. Przewidywany koszt ok. 50 zł w zależności od ilości uczestników.
  6. W sobotę 1 kwietnia organizujemy wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Księża Salezjanie zapraszają w tym roku na nieco zmieniony spektakl, wzbogacony o dodatkowe sceny oraz okraszony piękną muzyką wykonywaną na instrumentach występujących na kartach Biblii. W programie także zwiedzanie sanktuarium, muzeum Prymasa Polski, ks. kard. Hlonda, muzeum misyjne  oraz udział we mszy św. Koszt 40 zł. Zapisy p. Ewy.
  7. Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem. Z prośbą o odpisanie 1% naszego podatku na pomoc swemu dziecku Krzysiowi, dotkniętemu porażeniem mózgowym, zwraca się jego mama, p. Kałębasiak z ul. Figielskiego. Dokładne informacje – na afiszu w gablocie oraz na stronic internetowej parafii.

Dodaj komentarz