Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela zwykła 8.02.15 r.

 1. W środę 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza Święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 17.00. Pół godziny przed Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św.
 2. W naszej wspólnocie parafialnej to dzień modlitwy w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Modlitwą różańcowa o godz. 16.30. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej spotkanie dla członków i sympatyków Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 3. W naszej wspólnocie parafialnej jest wiele osób samotnych, cierpiących po stracie współmałżonka lub współmałżonki. Z myślą o nich chcemy w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18.00 sprawować Mszę św. a po niej odbędzie się spotkanie w salce. Na pierwszą Mszę św. i spotkanie zapraszamy chętne wdowy i wdowców w najbliższy wtorek na godz. 18.00.
 4. Bardzo prosimy, by młodzież gimnazjalna kl. I i II oddała karteczki kontrolne swoim katechetom. Młodzież uczącą się w gimnazjum nr 2 prosimy o zwrot kontrolek w kancelarii. Otrzymają nowe na drugie półrocze.
 5. Jedną z form przygotowania i wsparcia ŚDM w Krakowie w 2016 roku jest akcja „Bilet dla Brata ze Wschodu”. Jej celem jest pomoc młodzieży ze Wschodu w przyjeździe na ŚDM do Polski. W ramach tej inicjatywy młodzież z Parafialnego Centrum ds. ŚDM od dziś rozprowadza rożnego rodzaju gadżety, z których dochód przeznaczony będzie na wsparcie tej akcji. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
 6. Apostolat Złota Róża oraz Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę połączoną z czuwaniem nocnym w dniach 7 – 8 marca. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 7. Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem. Z prośbą o odpisanie 1% naszego podatku na pomoc swemu dziecku Krzysiowi, dotkniętemu porażeniem mózgowym, zwraca się jego mama. p. Kałębasiak z ul. Figielskiego. Dokładne informacje – na afiszu w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 8. W konkursie plastycznym dla dzieci ze Szkół Podstawowych wzięło udział 6-cioro dzieci. Wyniki i nagrody – za tydzień.
 9. W sobotę 21 lutego organizowany jest wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd o godz. 9.30 z parkingu parafialnego. Koszt: 35 zł. osoby dorosłe, dzieci 30 zł. Zapisy u ks. Damiana.
 10. W czwartek po Mszy św. spotkanie dla lektorów.
 11. Pan Andrzej Adamski organizuje Pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła w dniach 10-17 sierpnia. Są jeszcze dwa wolne miejsca. Szczegóły – tel. 692 453 484
 12. Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Jeśli gdzieś nie byliśmy, kogoś np. nie zastaliśmy, a rodzina pragnie spotkać się z kapłanem na wspólnej modlitwie, serdecznie prosimy o indywidualne zgłoszenia i umówienie.

 

Dodaj komentarz