Ogłoszenia Parafialne

WNIEBOWSTĄPIENIE 12.05.13 r.

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32).

 1. Wpatrując się dzisiaj w górę, podążając za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.
 2. W naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. 104 – cioro dzieci z klas II, podczas mszy św.  o godz. 10.30 i 12.30. Otoczmy te dzieci i ich rodziny modlitwą, by jedność eucharystyczna z Chrystusem umocniła ich wiarę i pomagała nią żyć na co dzień. Dzieci z rodzinami zapraszamy na Biały Tydzień – codzienne o godz. 17.00 do piątku.   
 3. Pragniemy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy podjęli trud przygotowania dzieci do tej uroczystości. Przede wszystkim rodzicom – bo to ich codzienna praca całoroczna, ich świadectwo życia wiarą. Dziękujemy Paniom Katechetkom: pp. Dorocie Stępniak, Elżbiecie Marciniak i Iwonie Sudomir za przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości. Dziękujmy rodzicom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Dziękujmy za pracę p. organiście, p. Ewie, p. Justynie oraz za dekorację kościoła.    
 4. Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Codzienne nabożeństwo majowe, po mszy św. popołudniowej ok. godz. 17.30. Powierzajmy Matce Najświętszej we wspólnej modlitwie dzieci komunijne i ich rodziny. W niedziele nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
 5. Jutro, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. od tego dnia rozpoczynamy comiesięczne nabożeństwa fatimskie. O godz. 20.30 – różaniec fatimski, procesja ze świecami oraz Apel Jasnogórski.
 6. W czwartek 16 maja, Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na projekcję filmu pt. „Prezydent” – po nabożeństwie majowym”.
 7. W przyszłą niedzielę, 19 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ramach nabożeństwa majowego Nowenna do Ducha Świętego przygotowująca nas do tej uroczystości. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Św. wielkanocną.
 8. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podczas mszy św. o godz. 12.30, dzieci z klas IV-tych odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Próby dla dzieci – w tym tygodniu: we wtorek o godz. 18.00 i czwartek o godzinie 15.30. Spowiedź w sobotę od godz. 9.00.
 9. Przypominamy o organizowanych autokarowych pielgrzymkach: 1 czerwca do Częstochowy ( odbędzie się ona w ramach I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Członków Kół Żywego Różańca.) oraz do Sanktuariów Podlasia Północnego – m.in. Zimna Woda, Różanystok, Sokółka (6 – 7 lipca). Koszt – 170. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.
 10. Powoli zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Uroczystość rozpoczyna się mszą św. w naszej parafii i z naszego kościoła wyruszy procesja eucharystyczna. Coraz większym problemem staje się przygotowanie ołtarzy. Starsi odchodzą, młodszych brak. Dobrym rozwiązaniem może być przygotowywanie ołtarzy przez jakąś wioskę, czy np. osiedle.Ks. Proboszcz będzie zwracał się z prośbą o podjęcie takiego trudu. Ołtarze są, banery również. Potrzeba będzie kilku mężczyzn do ich zmontowania, oraz przystrojenia ołtarzy kwiatami. Mamy nadzieję, że poproszeni o to mieszkańcy naszej parafii podejmą ten trud. Potrzebne będą również kwiatki do sypania dla dzieci. Serdecznie prosimy, by – jeśli takowe mamy np.w ogródkach – zbierać je do reklamówek i przynosić do zakrystii.
 11. Jak co roku o. Jan Góra organizuje czuwanie modlitewne na Lednicy  w dniu 1 – 2 czerwca. dekanalny duszpasterz młodzieży – ks. Marcin Lewandowski organizuje dla młodzieży wspólny wyjazd. Zapisy i bliższe informacje u ks. wikariuszy.
 12. Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie, ogłasza nabór  na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wszystkich chętnych  do uczestnictwa  w zajęciach w ramach Uniwersytetu  Trzeciego Wieku, serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne,  które odbędzie się 15 maja  2013 r., o godzinie 17:00 w MCK w Gostyninie, w dawnej kawiarni  budynku. Bliższe informacje można uzyskać pod numerami Tel: Miejskie Centrum Kultury  (o-24) 235 34 47 lub Magdalena Garstka  665 236 709, Anna Bieniek 691 334 674 Serdecznie zapraszamy

 

Dodaj komentarz