Uncategorized

XIV Niedziela zwykła 6.07.2014 r.

  1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
  2. Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie także w czasie zwiedzania świątyń było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nie zapomnijmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia
  3. W lipcu i sierpniu popołudniowa msza św. w niedzielę jest tylko o godz. 19.00
  4. W najbliższą – drugą środę miesiąca – o godz. 16.30 Różaniec w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, Kościoła i Radia Maryja. Po mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy  i spotkanie Koła Przyjaciół Rodziny Radia Maryja. Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w niedzielę o godz. 6.00 z placu przed kościołem. Są jeszcze wolne miejsca.
  5. Zapraszamy na cotygodniową – w każdy czwartek – od godz. 16.00 adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy wraz z bł. Janem Pawłem II.
  6. W niedzielę – 13 lipca – zapraszamy na trzecie nabożeństwo fatimskie. Po wieczornej mszy św. różaniec fatimski i procesja ze świecami. 
  7. Nasze parafialne Koło Caritas włącza się podobnie jak w roku poprzednim w akcję „Plecak”. Otrzymaliśmy 20 plecaków dla dzieci. Chodzi o to, by wypełnić je przyborami. Zwracamy się  z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas. Można też zapełnić plecak samodzielnie.
  8. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. 6 sierpnia, wyruszy już po raz XXXIII, Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. Plakat i niezbędne informacje znajdują się w gablocie i na stronie parafii. Zachętę do pielgrzymowania słyszeliśmy również w dzisiejszym słowie. Można już dokonywać zapisów. Wraz z pielgrzymką płocką pielgrzymują także pielgrzymi duchowi. Serdecznie zachęcamy do takiej formy pielgrzymowania zwłaszcza tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą pielgrzymować pieszo.

 

 

Dodaj komentarz