Ogłoszenia Parafialne

XIX Niedziela zwykła 11.08.13 r.

 

 1. Przypominamy, że niedzielna msza św. popołudniowa jeszcze przez cały sierpień jest tylko o godz. 19.00.
 2. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie.
 3. Trwa XXXII Piesza Pielgrzymka diecezji płockiej na Jasną Górę. W Gostyninie podejmowaliśmy ją obiadem.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali dla pielgrzymów posiłek.
 4. W intencji Pielgrzymów modlimy się codziennie w czasie Mszy św. oraz podczas Apeli Jasnogórskich o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. We wtorek – 13 sierpnia – ostatni Apel pielgrzymkowy połączymy z nabożeństwem fatimskim. Początek o godz. 20.00.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny  w naszej polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy do świątyń bukiety z ziół, kłosów i kwiatów. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zanosimy do domów i mieszkań. Umieszczane przy wizerunku Maryi ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie Pan Bóg czyni dla nas. Msze św. o godz. 7.00; 9.00, 11.00, 12.30 i 17.00. Poświęcenie bukietów i wiązanek po każdej mszy św. 
 6. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy w Uroczystość Wniebowzięcia także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii – tzw. „Cud nad Wisłą”, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku.
 7. Uroczystości te gromadzą już od lat mieszkańców miasta i gminy na wspólnej eucharystii, by dziękować i  prosić o potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Marcina o godz. 11.30.
 8. 15 sierpnia przypada Uroczystość odpustowa w sanktuarium maryjnym w Suserzu. Parafie gostynińskie organizują jednodniową pielgrzymkę pieszą do Suserza. Wyjście 15 sierpnia o godz. 6.45 z obu parafii. Grupa za naszej parafii zbiera się o godz. 6.45 w naszym kościele, po błogosławieństwie wyjdziemy na trasę, z grupą z par. św. Marcina połączymy się przy skrzyżowaniu ul. Polnej z ul. 18 stycznia. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do wtorku. Wpisowe 6 zł – na znaczek, ubezpieczenie i tablicę informacyjną o pielgrzymce. Koła Żywego Różańca zapraszają na wyjazd do Suserza autokarem – koszt ok. 10 zł. Zapisy w zakrystii.  
 9. Koło Przyjaciół Rodziny Radia Maryja przy naszej parafii organizuje autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na pierwszoczwartkową modlitwę za rodziny oraz w obronie życia poczętego w dniu 5 września. Ogłoszenie w gablocie.
 10. Za miesiąc – jak co roku pielgrzymujemy do Skępego. Część parafian dojeżdża na Uroczystości odpustowe w Skępem autokarem Przyjmujemy zapisy na autokar – w kancelarii lub w zakrystii.
 11. Koła Różańcowe organizują w dniach 7 – 8 września atokarową pielgrzymkę: Gietrzwałd – Wykrocie – Olsztyn. Koszt (przejazd nocleg i obiad) ok. 130 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 12. Przypominamy o akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów”. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas.
 13. Narzeczonym przypominamy, że dziś odbędzie się III spotkanie dla narzeczonych nt.: „Budowanie więzi małżeńskiej. Apostolstwo rodziny w Kościele i wychowanie dzieci”. Za tydzień – spotkanie I.

Dodaj komentarz