Ogłoszenia Parafialne

XXII Niedziela zwykła 1.09.2013 r.

 

 1. Dziś przypada 74 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą ogarnijmy  poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.
 2. To pierwsza niedziela września. Po sumie adoracja Najśw.  Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
 3. Od dziś Msze św. w niedziele po południu będą  o godz. 16.00 i 17.30
 4. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Zachęcamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców do uczestniczenia w III Tygodniu Wychowania i włączenia się we wspólna modlitwę.
 5. Jutro, 2 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Na godzinę 8.00 zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku. Dzieci i młodzież zachęcamy, by przy tej okazji skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania – codziennie od godz. 16.30.
 6. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Od następnej niedzieli dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek września. W czwartek – adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, w Pierwszy Piątek od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi – zachęcamy dzieci i młodzież – może to być spowiedź na początek roku szkolnego.
 8. W czwartek, 5 września, pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na modlitwę za rodziny oraz w obronie życia poczętego. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godz. 13.00
 9. W piątek po Mszy św. o godz. 7.00 z par. św. Marcina wyruszy 404 Piesza Pielgrzymka
  z Gostynina do Skępego
  . Zapraszamy do pielgrzymowania – dorosłych i młodzież. Wpisowe 45zł, bagaż 30zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Wspólny wyjazd z naszej parafii autokarem w niedzielę 8 września o godz. 6.00. Są jeszcze wolne miejsca.

10. W dniach 7 – 8 września odbędzie się pielgrzymka do Gietrzwałdu. Wyjazd o godz. 6.00 rano. Jutro po mszy św. wieczornej organizatorzy zapraszają na krótkie spotkanie.

11. W sobotę 7 września R.O.D. im. „Bratoszewo” obchodzić będzie 40 lecie istnienia Ogrodu. Wszystkich działkowiczów zapraszamy na mszę św. dziękczynną na godz. 9.00  

12. W niedzielę 8 września będziemy w naszej parafii gościć o. Antoniego Sowę ze Zgromadzenia Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej. Ojciec misjonarz będzie głosić słowo Boże i po mszach św. przed kościołem rozprowadzać kalendarze Misyjne na rok 2014. Plakat w gablocie. 

13. 11 września po mszy św. o godz. 18.00 w par. św. krzyża w Płocku odbędzie się spotkanie dla mężczyzn z głównym koordynatorem Mężczyzn św. Józefa – Donaldem Turbid’em – amerykańskim biznesmenem i byłym strażakiem. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Plakat w gablocie.

14. Z pielgrzymki do Ziemi św. (w dniach 29.09 – 6.10.13 r.) zrezygnowała jedna osoba. Może ktoś byłby jeszcze chętny – najlepiej mężczyzna.

 

Dodaj komentarz