Ogłoszenia Parafialne

XXVI niedziela zwykła 26.09.16 r.

 1. Zgodnie z decyzją biskupa płockiego w dzisiejszą niedzielę, 25 września po Mszach świętych jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. Jest to również dzień modlitwy za ofiary kataklizmu. Włączamy się w ten sposób w inicjatywę całego Kościoła w Polsce. 
 2. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz dla ich rodziców.
 3. W środę, w liturgiczne wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki, o godz. 15.00 modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. To czas, kiedy chcemy powiedzieć głośno i wyraźnie: „Jezu ufam Tobie”. Możemy modlić się koronką na każdym skrzyżowaniu, przy każdej figurze.
 4. W ubiegłym roku zorganizowane były miejsca modlitwy na terenie naszej parafii w następujących miejscach:  Osada przy figurze wioskowej, ul. Kolonia przy krzyżu, Osiedle Wspólna przy figurce, oraz przy Centrum Kultury. Zachęcamy do wspólnej modlitwy także w innych miejscach (przed rokiem było ich znacznie więcej). Prosimy też o – jeśli to będzie możliwe – utrwalenie modlitwy wspólnym zdjęciem.
 5. W czwartek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.
 6. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową: dzieci na godz. 16.00 – od poniedziałku do piątku, młodzież i dorosłych po wieczornej mszy św.  W niedziele – o godz. 17.00. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. W sobotę na rozpoczęcie zapraszamy członków KŻR.  Dzieci prosimy, by jak co roku o przynosiły na kartkach wypisane intencje. Po nabożeństwie dzieci losują figurkę Matki Bożej Fatimskiej, którą zabierają do swoich domów. Będą również pamiątkowe obrazki. W niedzielę podczas mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klas II
 7. W sobotę msza św. dla członków Kół Żywego Różańca o godz. 9.00, po niej różaniec.
 8. Za tydzień pierwsza niedzielę października. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i ostatnia  w tym roku procesja eucharystyczna.
 9. Jutro po wieczornej Mszy świętej spotkanie dla lektorów.
 10. W środę po wieczornej Mszy świętej i nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy spotkanie koła biblijnego dorosłych.
 11. Dzieci i młodzież zachęcamy do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Schola „Promyczki Miłosierdzia” ma spotkania w soboty o godz. 11.00. Kandydaci na ministrantów zgłaszają się do ks. Jarka. Młodzież zachęcamy do włączenia się do zespołu muzycznego lub do Ruchu Światło – Życie.
 12. Przypominamy o dopełnieniu formalności dla dzieci z kl. III, IV, V i dla kandydatów do bierzmowania – zgoda ks. Proboszcza – do końca września.
 13. Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego zapraszamy na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 8 października 2016 r. do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. Zapisy u p. Ewy.
 14. Czytajmy prasę katolicką. Jest już nowy numer naszej gazety parafialnej „W Promieniach Miłosierdzia”.

W tym sierpniowo-wrześniowym – już 64. numerze –  znajduje się wiele ciekawych  artykułów. Między innymi  w nowym cyklu „Nauczanie Ojca Świętego Franciszka mamy homilię, którą papież wygłosił na Mszy św. wynoszącej do grona świętych Matkę Teresę z Kalkuty. Ponadto znajdują się fragmenty przemówienia papieskiego skierowanego do nowo mianowanych biskupów oraz fragmenty Orędzia na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W numerze opublikowaliśmy również Komunikat Biskupa Płockiego dotyczący Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i Pierwszej Komunii Świętej w diecezji płockiej.

Jak zwykle jest też dużo artykułów i fotoreportaży dotyczących życia naszej parafii. Refleksjami po Światowych Dniach Młodzieży dzieli się z czytelnikami ich uczestniczka, Maja Zielińska. A pani Barbara Góralczyk pisze o tym, jak jej rodzina gościła u siebie dwóch Ormian.

Sprawozdawczo piszemy też o wszystkich pielgrzymkach i rekolekcjach, w których uczestniczyli nasi parafianie. Publikujemy nadto wiele zdjęć – w całej gazecie jest ich aż 85. Miłośnicy poezji też znajdą tu coś dla siebie, drukujemy bowiem trzy wiersze znanych gostynińskich poetek.

Na uwagę zasługuje też wywiad z naszą zakrystianką, panią Ewą Rutkowską.

Zapewne trudno byłoby wymienić wszystkie ciekawe artykuły. Po prostu warto nabyć gazetę i zapoznać się  z publikacjami. Serdecznie do tego zachęcamy!