Ogłoszenia Parafialne

XXVII niedziela zwykła 5.10.14 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela października. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna.
 2. Gościmy dziś siostry pasjonistki: s. Colbenę i s. Katarzynę. S. Colbena, misjonarka z Kamuerunu już
  u nas była. Przebywając w kraju pragnie również dziś podzielić się z nami doświadczeniem 
  i problemami pracy misyjnej. Po mszach św. będzie zbierała ofiary na pracę misyjną w Kenii. 
 3. Dziś rozpoczyna się III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólnego Synodu Biskupów, który będzie trwać do 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą „wyzwania duszpasterskie wobec rodziny
  w kontekście ewangelizacji”. Biskupi Polscy zachęcają wspólnoty parafialne, instytuty życia konsekrowanego, ruchy i stowarzyszenia oraz osoby indywidualne do modlitwy w intencji Synodu.
 4. Zachęcamy do udziału w codziennej modlitwie różańcowej. Dla dzieci różaniec codziennie o godz. 16.00. Dla młodzieży i dorosłych po mszy św. ok. 17.30. W niedziele po mszy św. o 16.00. Dzieci, jak co roku, prosimy o przynoszenie na kartkach wypisanych intencji. Po nabożeństwie dzieci losują figurkę Matki Bożej Fatimskiej, którą zabierają do swoich domów. Są również konkursy oraz pamiątkowe obrazki. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, zachęcamy do odmawiania różańca w domach. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny.
 5. We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.  Jest to zarazem święto patronalne Róż różańcowych. Róże różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy. Wszystkich członków i sympatyków KŻR zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 17.00  i na modlitwę różańcową.
 6. W środę msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Różaniec w intencji Ojczyzny poprowadzą członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Po nim – spotkanie w Sali parafialnej.
 7. Przed tygodniem odbywała się modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Na terenie naszej parafii modliliśmy się w: Strzałkach, na Osadzie i w Sierakówku. W mieście na skrzyżowaniu ul. Kolonia i 18 – stycznia, na Zazamczu, na skrzyżowaniu ul. Leśnej z ul. Prusa, na Osiedlu Wspólna, na placu przed Centrum Kultury. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za dar modlitwy i świadectwo wiary.
 8. Dziś kiermasz ciast organizowany przez Koło Misyjne. Cały dochód przeznaczamy na dalszą naukę Karlosa z Peru – podopiecznego Koła. Początek kiermaszu po mszy św.  o godz. 9.00
 9. W dniach 11 – 12 października Apostolat Złota Róża organizuje pielgrzymkę połączoną z czuwaniem nocnym do Obór. Wyjazd o godz. 14.00 z placu przed kościołem. Koszt 30 zł. Są jeszcze wolne miejsca.
 10. W przyszłą niedzielę, 12 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Swoimi ofiarami będziemy też wspierać Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin.
 11. Za dziewięć miesięcy, w czerwcu 2015 r. przybędzie do naszej diecezji Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Będzie peregrynował po wszystkich parafiach. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy duchowe przygotowanej do tej peregrynacji. Nowennę będziemy odprawiać w naszych świątyniach w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Będzie ona przebiegała dwutorowo – poprzez comiesięczne nabożeństwa po sumie oraz codzienne odmawianie specjalnych modlitw i wezwań w modlitwie wiernych.

Dodaj komentarz