Ogłoszenia Parafialne

XXVIII niedziela zwykła 15.10.17 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, 15 października, przypada Dzień Dziecka Utraconego. Ma przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu. Modlimy się dziś za dzieci utracone i ich bliskich podczas każdej mszy św., a po południu zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na godz. 17.00 wszystkich – rodziców, którzy utracili dziecko oraz ich bliskich: babcie i dziadków, rodzeństwo oraz krewnych, przyjaciół, znajomych.
 2. Suma dziś w intencji mieszkańców ul.: Kopernika domy prywatne i bloki, Sosnowa, Marcinkowskiego, Sienkiewicza. Po mszy św. czuwanie przy Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej i zawierzenie Jej naszych rodzin.  Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na sumę mieszkańców ulic: Kościuszki bloki, Moniuszki, Legionów Polskich oraz Wojska Polskiego – domy prywatne i bloki. Prowadzących czuwanie prosimy o kontakt z księżmi. Prosimy też o kwiaty przy Obrazie Matki Bożej. 
 3. Jutro przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.
  W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości wyrozumiałości i mądrości…”. Podczas mszy św. będziemy dziękować Bogu za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosi o jego wstawiennictwo.
 4. Zapraszamy na codzienną modlitwę różańcową. Dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.00,  młodzież i dorosłych po wieczornej mszy św. W niedziele różaniec o godz. 17.00. Zachęcamy też do odmawiania różańca w swoich domach. W najbliższą sobotę na modlitwę różańcową zapraszamy pielgrzymów skępskich i jasnogórskich. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.
 5. W środę, 18 października, święto św. Łukasza Ewangelisty. Na modlitwę różańcową zapraszamy mieszkających na terenie naszej parafii lekarzy, pielęgniarki, terapeutów i pracowników służby zdrowia z okazji przypadającego ich patronalnego święta. A w niedzielę, 22 października, na Eucharystię w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia o godz. 12.30 zapraszają Dyrekcje Szpitali w Gorzewie i w Zalesiu oraz ks. kapelan.
 6. W czwartek, 33 rocznica zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas mszy św. i różańca modlimy się o jego kanonizację.
 7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek po wieczornej mszy św. i różańcu.  
 8. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, która rozpocznie w kościele Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.
 9. W naszej parafii będziemy gościli zespół muzyczny SANCTUS z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP z Gdańska. Młodzi ludzie grają muzykę chrześcijańską. Podejmą oprawę muzyczną podczas mszy św., a po mszach będzie możliwość nabycia płyt CD z nagraniami ich zespołu.
 10. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżyło aborcję, nie udziela się mu pomocy, gdyż na to nie pozwala Polskie prawo. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisywać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Biskupi Polscy popierają tą akcję. Od dzisiejszej niedzieli do 5 listopada będą zbierane podpisy po każdej mszy św. w naszym kościele. Potrzebny jest nr PESEL.
 11. Przyjmujemy już zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św. związanych z rocznicami i ważnymi dla nas datami. Później terminy mogą być już zajęte.

Dodaj komentarz