Ogłoszenia Parafialne

XXVIII niedziela zwykła 13.10.13 .r

 1. Obchodzimy dziś XIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież dialogu”. Jako naród polski składamy uznanie Bł. Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś i w środę, 16 października – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża JPII i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Polecamy tę dzisiejszą zbiórkę życzliwości Parafian!
 3. Dziś ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. na godz. 16.00, po niej różaniec fatimski oraz procesja ze świecami.
 4. Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Modlitwą ogarniamy nauczycieli i wychowawców. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników oświaty na Mszę Świętą o godz. 17.00 oraz modlitwę różańcową w ich intencji.
 5. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach i wielu świętych wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codzienny różaniec po mszy św. wieczornej ok. godz. 17.30. Różaniec dla dzieci o godz. 16.00. Dzieci przynoszą na kartkach wypisane intencje. Po nabożeństwie dzieci losują figurkę Matki Bożej Fatimskiej, którą zabierają do swoich domów. Są także pytania konkursowe – z nagrodami.
 6. W czwartek po Różańcu odbędzie się spotkanie lektorów.
 7. W piątek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona m.in. Służby Zdrowia. Lekarzy, pielęgniarki, terapeutów i wszystkich pracowników służby zdrowia zapraszamy na mszę św. i modlitwę różańcową.
 8. W sobotę, 19 października – 28 rocznica zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas różańca będziemy modlić się o jego kanonizację.
 9. Niedziela 20 października jest Niedzielą Misyjną i inauguruje w Kościele Tydzień Misyjny  pod hasłem „Miłosierdzie Boże dla całego świata”. Taca z Niedzieli Misyjnej – na Papieskie Dzieła Misyjne.
 10. W niedzielę 20 października, na comiesięczne spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież gimnazjalną kl. I i II – niezależnie do którego gimnazjum uczęszczaj. Msza św. o godz. 16.00 i wspólny różaniec.
 11. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy także, by rezerwować terminy mszy św. związanych z rocznicami i ważnymi dla nas datami. Później terminy mogą być już zajęte.
 12. Podczas kiermaszu ciast zorganizowanego przez Koło Misyjne zebrano 700 zł. Całą sumę Koło przeznacza na podopiecznych z Peru – Kemi i Karlosa. Bóg zapłać organizatorom i ofiarodawcom.
 13. Na Syrię zebraliśmy do puszek ofiary w wysokości 636.60 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom

 

Dodaj komentarz