Ogłoszenia Parafialne

XXXII niedziela zwykła Rocznica Konsekracji Bazyliki Laterańskiej

 1. Dzisiejsza niedziela to w Kościele Powszechnym Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku poświęcony sytuacji chrześcijan w Syrii. Syria to miejsce, gdzie chrześcijanie są obecni niemal od samego początku chrześcijaństwa. To tereny nawrócenia i działalności św. Pawła. Damaszek do dziś jest miejscem, gdzie obecna jest jedna z największych wspólnot chrześcijańskich. Dziś Syria to jedno z najgorszych dla chrześcijan miejsc na Ziemi. Trwa wojna, w której zabijani są chrześcijanie. Nasza pomoc – to przede wszystkim modlitwa i upominanie się o prawa do wolnego wyznawania swojej wiary. Decyzją naszych Biskupów dziś po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc chrześcijanom w Syrii.  Ofiarę złożyć można także za pomocą SMS-a o treści “Ratuje”. Dokładna informacja na ulotkach.
 2. Caritas Diecezji Płockiej serdecznie zaprasza na Mszę św. w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej. Dziś o godz. 16.00 w Katedrze w Płocku
 3. We wtorek, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych wszystkich poległych za niepodległą Polskę. Także i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt.  W naszym mieście główne uroczystości religijno – patriotyczne rozpoczną się Mszą św. w parafii św. Marcina o godz. 11.30. W naszym kościele msze o godz. 7.00 i 17.00.
 4. W środę podczas mszy św. i nowenny, modlitwa w intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. O godz. 16. 30 rozpoczniemy modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny 
 5. Papieskie Dzieło „Pomoc Kościołowi w potrzebie”, wspierające chrześcijan prześladowanych zwraca się z prośbą o wsparcie ich działalności poprzez przekazanie zużytego sprzętu elektronicznego
  i elektrycznego. Zużyty sprzęt możemy przynosić od jutra do czwartku do kancelarii lub składować przy plebani. W piątek, 14 listopada zostanie on zabrany przez przedstawicieli organizacji. Plakat w gablocie, ulotki z informacją, jaki sprzęt możemy oddać, możemy pobierać przy wyjściu z Kościoła.
 6. W czwartek po Mszy św. spotkanie dla lektorów.
 7. Za tydzień po Mszy św. spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców
 8. Osoby, które zgłosiły się na wyjazd do Francji proszone są o indywidualne zgłoszenia do ks. Damiana
 9. Przyjmujemy nadal zgłoszenia na wypominki.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 29 listopada pielgrzymkę do Torunia na uroczyste obchody XXIII rocznicy powstania Radia. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy naszym kościele. Koszt ok. 35 zł. Zapisy u p. Marii tel. 720 052 474 lub w zakrystii u p. Ewy. Podczas uroczystości wystąpi w pełnej gali Zespół Pieśni i Tańca „ŚLĄSK”
 11. W niedzielę 16 listopada Parafialne Koło Caritas będzie zbierać do puszek ofiary na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin niezamożnych
 12. Dziś podczas mszy św. o godz. 7.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan organista będzie je roznosił już w tym tygodniu.
 13. Apel Rady Społecznej przy Biskupie Płockim:

Przed nami wybory samorządowe, szczególnie ważne dla naszych małych ojczyzn. Przez pójście do urn wyborczych w niedzielę, 16 listopada, oddamy głos przede wszystkim na nasze gminy, miasta, powiaty i województwa.

Głosując pamiętajmy, aby za partyjnymi programami, chwytliwymi obietnicami i hasłami, widzieć przede wszystkim człowieka, rodzinę oraz wartości chrześcijańskie. Wybierajmy więc takich kandydatów, którzy są ludźmi sumienia, którzy będą nas godnie reprezentować i służyć dobru wspólnemu. Udział w wyborach to nasze prawo i jednocześnie obywatelski obowiązek. Niech w tym dniu, od narzekania i obojętności, większa okaże się nasza odpowiedzialność i zaangażowanie, abyśmy mogli w przyszłości z satysfakcją powiedzieć, że coś nam się wspólnie udało – że ten nasz wspólny dom jest miejscem, gdzie chce się żyć i pracować – że jest miejscem, z którym wiążemy nasze nadzieje. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach samorządowych i oddania głosu na kandydatów godnych naszego zaufania.

Płock, dnia 7 listopada 2014 r.

Członkowie Rady Społecznej przy Biskupie Płockim

Dodaj komentarz