Ogłoszenia Parafialne

XXXI Niedziela zwykła Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych 2 listopada 2014 .r

  1. Dziś Dzień Zaduszny, czyli Liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
  2. Do 8 listopada Kościół daje nam możliwość niesienia szczególnej pomocy duszom naszych bliskich zmarłych, przebywających w czyśćcu. Codziennie możemy uzyskać dla nich odpuszczenie kar  i win, na które zasłużyli za życia, czyli tzw. odpust zupełny. Potrzeba jednak spełnić następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, postanowić zerwać z jakimkolwiek grzechem, przyjąć Komunię św., pomodlić się wg intencji Ojca św., nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.
  3. Zapraszamy na Zaduszki w Miłosierdziu Bożym. To codzienne msze św. połączone z modlitwą różańcową, które będą w naszym kościele odprawiane od 2 do 8 listopada o godz. 18.00 (dziś o 17.30). Będziemy w nich polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych. Ich imiona nazwiska prosimy wpisywać na kartkach, które można odebrać przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki przynosimy do kancelarii lub zakrystii. Ofiara na te msze św. – dobrowolna.
  4. Przyjmujemy zamówienia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św.
  5. Modlitewne spotkanie Kół Żywego Różańca w sobotę 8 listopada o godz. 9.00.
  6. Również w sobotę, 8 listopada o godz. 14.00. na cmentarzu św. Jakuba odbędzie się różaniec pielgrzymów skępskich.
  7. Caritas Diecezji Płockiej serdecznie zaprasza na Mszę św. do Bazyliki Katedralnej w Płocku w dniu 9 listopada o godz. 16.00 w intencji wszystkich zmarłych w Hospicjum Domowym i Stacjonarnym Caritas Diecezji Płockiej
  8. Papieskie Dzieło „Pomoc Kościołowi w potrzebie”, wspierające chrześcijan prześladowanych i dzieła misyjne zwraca się z prośbą o wsparcie ich działalności poprzez przekazanie zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zużyty sprzęt możemy przynosić od 10 do 13 listopada do kancelarii. Jeśli będzie to sprzęt o większych gabarytach – uzgodnimy miejsce składowania. 14 listopada zostanie on zabrany przez przedstawicieli organizacji. Plakat w gablocie, ulotki z informacją, jaki sprzęt możemy oddać, możemy pobierać przy wyjściu z Kościoła.
  9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na uroczyste obchody XXIII rocznicy powstania Radia w sobotę, 29 listopada. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy naszym kościele. Koszt ok. 35 zł. Zapisy u p. Marii tel. 720 052 474 lub w zakrystii u p. Ewy. Podczas uroczystości wystąpi w pełnej gali Zespół Pieśni i Tańca „ŚLĄSK”

10. W piątek zakończyliśmy nabożeństwa różańcowe. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy byli obecni na nabożeństwach i tym, którzy w swoich domach trwali w tym miesiącu na modlitwie różańcowej.

11. Dzieci, które przez cały miesiąc zbierały pamiątkowe obrazki prosimy, by okazały je swoim katechetom do środy włącznie. 

12. Rodzice Klaudi, 3 – letniej dziewczynki z Ciechomic, chorej na nowotwór złośliwy – neuroblastomię, serdecznie dziękują za ofiary złożone przed tygodniem do puszek. Zebrali ok. 3000 zł. 

Dodaj komentarz