Ogłoszenia Parafialne

XXXIII Niedziela zwykła 17.11.13 r.

 1. Małymi krokami zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Następna Niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego i ostatnia niedziela przed Adwentem. To Niedziela Chrystusa Króla – Święto Akcji Katolickiej i Służby Liturgicznej. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Jezusowego, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ.
 2. To również niedziela kończąca  ROK  WIARY.
 3. Wczoraj odbył się Koncert zespołu „Moja Rodzina”. Było to piękne świadectwo wiary życia muzykalnej rodziny z Glinojecka. Bóg zapłać uczestnikom koncertu. Niech żałują Ci, co nie byli. 
 4. W sobotę 23 listopada – Parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Rozpoczniemy je spotkaniem z siostrą ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia o godz. 11.00. Siostra przypomni nam wszystko, co w tym miejscu związane jest z św. s. Faustyną. Następnie zwiedzimy wystawę poświęconą św. Faustynie w Muzeum Diecezjalnym. O godz. 13.00 msza św. w sanktuarium, po niej spotkanie przy herbatce. Pielgrzymkę zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15. 00. Na wspólny wyjazd zgłosiło się 20 osób. Czyżbyśmy naprawdę nie mieli czasu, chęci? Wiem, że są tacy, którzy planują wyjazd swoim samochodem. Bardzo serdecznie prosimy o zgłaszanie swojego udziału przez wszystkich, gdyż orientacyjna liczba jest potrzebna do wiadomości siostrom, pragnącym nas ugościć. Zgłoszenia – do środy. W środę po nowennie krótkie spotkanie dla wszystkich pielgrzymów – podamy ostateczne szczegóły pielgrzymki.
 5. Pragniemy, by w każdej rodzinie pozostała pamiątka po Roku Wiaryobraz Jezusa Pantokratora oraz wyznanie wiary podpisane przez wszystkich członków rodziny. Dziś i w następną niedzielę rodzinne wyznania wiary, a po mszach św. będą rozdawane dla rodzin pamiątkowe obrazki..
 6. W piątek w liturgii tego dnia wspominamy św. Cecylię, rzymską męczennicę, patronkę chórzystów, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Modlitwą otaczajmy nasze zespoły śpiewacze (scholę dziecięcą i zespoły) oraz p. Organistę i chórzystów.
 1. W najbliższy czwartek 21 listopada Apostolat Margaretka zaprosił do naszej parafii ks. Ławickiego, pierwszego Proboszcza naszej parafii. Ksiądz kanonik Ławicki będzie przewodniczył Mszy św. wieczornej i wygłosi Słowo Boże. Po Mszy św. Apostolat zaprasza na spotkanie z Ks. Jerzym w sali parafialnej.
 1. Zapowiedzieliśmy na dziś zbiórkę ofiar do puszek na pomoc chorej Amelce. Rzeczywistość niestety zmieniła nasze plany. Wszyscy słyszeliśmy o tragedii, jaka dotknęła mieszkańców Filipin. Cały świat spieszy z pomocą. Również pasterz Kościoła Płockiego zarządził na dzisiejszą niedzielę zbiórkę na ten cel. Zbiórkę na pomoc Amelce, po uzgodnieniu z rodziną przekładamy na niedzielę 1 grudnia. Dziś prosimy o wsparcie pomocy dla Filipin.
 2. Z prośba o pomoc zwraca się do nas również Dyrekcja Domu Dziecka. Będą wdzięczni za każdą pomoc – szczególnie podarowanie odzieży, butów zimowych i kurtek. Dary przeznaczone dla tych dzieci  można dostarczać do kancelarii lub bezpośrednio do Domu Dziecka przy ul. Ozdowskiego. 
 3. W niedzielę, 24 listopada, Parafialne Koło Caritas będzie zbierać ofiary do puszek na przygotowanie paczek świątecznych.
 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 30 listopada pielgrzymkę autokarową do Torunia na uroczystość XXII rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 5. W dniu wczorajszym odbył się Dekanalny Turniej Ministrantów w Piłkę Nożną. Cieszymy się, że ministranci z naszej parafii zwyciężyli w kategorii Szkół Podstawowych. Ponadto nasze drużyny zajęły jeszcze trzecie miejsce w kategorii Szkół Podstawowych, oraz trzecie miejsce w kategorii: Gimnazjum i Szkoła Średnia. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów! W imieniu ks. Damiana dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Elektryk za udostępnienie hali sportowej.
 6. Od dzisiejszej niedzieli ministranci rozprowadzają kalendarze na 2014 r. w cenie 5 zł. za sztukę. Dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.
 7. Rodzice dzieci z klas IV, którzy w ubiegły czwartek nie mogli być na rozmowach z ks. Damianem mogą to uczynić w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św.

Dodaj komentarz