Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

BISKUP MIROSŁAW MILEWSKI – BISKUP POMOCNICZY DIECEZJI PŁOCKIEJ

 

„Biskup jest z Bożego miłosierdzia wybrany” – mówił ks. biskup Piotr Libera 27 lutego w Płocku podczas święceń biskupich ks. Mirosława Milewskiego, 37. biskupa pomocniczego w historii diecezji płockiej. W uroczystości w bazylice katedralnej wzięło udział wielu gości z Polski i zagranicy, w tym około kilkunastu biskupów z kraju.

 

Biskup płocki Piotr Libera był głównym konsekratorem święceń biskupich, natomiast współkonsekratorami byli: abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce i kard. Kazimierzy Nycz, metropolita warszawski.

Biskup Mirosław Milewski, dziękując wszystkim za obecność w katedrze, stwierdzał, że jego zawołanie biskupie „Nie lękajcie się!”, to „słowa wielkiej otuchy, wyrażające nieskończoną miłość Boga do człowieka”. Są one zadaniem i zobowiązaniem, programem posługi.

„Ufając w Boże miłosierdzie, w pokorze, chcę realizować misję zleconą mi przez Pana. Ufam, że z Bożą pomocą uda mi się ją wypełnić. Pokornie proszę Was wszystkich, pomagajcie mi, bym był dobrym biskupem – prostym sługą Winnicy Pańskiej. Idę do was z sercem otwartym, z wielką nadzieją `bom jest swojak, bom jednym z Was`. Chcę być dobrym narzędziem w rękach Boga, pamiętając słowa Jezusa, że `sługami nieużytecznymi jesteśmy`”,

Na uroczystości obecni byli rodzice nowego biskupa: Zenona i Edward Milewscy.  Licznie zgromadzili się w katedrze kapłani, siostry zakonne, wspólnota tarnowskiego seminarium, przedstawiciele organizacji katolickich i uczelni wyższych, wierni z całej diecezji i poczty sztandarowe. Uczestniczyli w niej ponadto parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele zakładów pracy, instytucji kultury  i służb mundurowych.

Z okazji święceń bp Mirosław Milewski otrzymał wiele listów gratulacyjnych od kardynałów i biskupów, Prymasa Polski, Przewodniczącego KEP oraz prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło.

Biskup Mirosław Milewski jest 37. biskupem pomocniczym w historii diecezji płockiej. Jego dewizą biskupią są słowa „Nolite timere” (Nie lękajcie się), zaczerpnięte z Ewangelii według św. Mateusza 17,7. W jego herbie znajduje się Brama Miłosierdzia oraz krzyż, z którego wychodzą dwa promienie: czerwony i blady, co jest nawiązaniem do objawienia Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Kowalskiej w Płocku.

Nowy biskup pomocniczy w diecezji płockiej będzie przede wszystkim głosił Słowo Boże, udzielał sakramentów, przewodniczył uroczystościom religijnym; będzie się można także z nim spotkać w Kurii Diecezjalnej w Płocku.

{gallery}Biskup{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 23
W tym tygodniu: 772
Archiwa