Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

Dzień Dziecka Utraconego 15.10.15 r.

Październik od ponad dwudziestu lat na świecie, a od 2004r. w Polsce obchodzony jest jako miesiąc pamięci dzieci zmarłych, a dzień 15 października jako Dzień Dziecka Utraconego.

 

W  naszej parafii tego dnia  została odprawiona Msza św. o godz. 17.00, a po niej różaniec w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin. Oprawę liturgiczną przygotowały instruktorki życia rodzinnego – p. Danusia i p. Ewa oraz młodzież PUL-u. Oprawę muzyczną przygotował zespół Nivhar oraz Dyrektor PUL-u.

W naszym kraju każdego roku blisko pięćdziesiąt tysięcy rodzin doświadcza straty dziecka: ponad czterdzieści tysięcy kobiet przeżywa poronienie, dwa tysiące dzieci rodzi się martwo, a kolejne pięć tysięcy umiera przed ukończeniem 18 lat z powodu chorób i wypadków. Co roku kolejne sto tysięcy rodziców doświadcza żałoby po swoim dziecku z wszystkimi jej trudnymi etapami nawet, jeśli miało ono tylko kilka milimetrów. Niestety tym trudniejszej, że przeżywanej samotnie, w izolacji od innych ludzi.

Nasza wspólnota z troską pragnęła pochylić się nad wszystkimi którzy cierpią z powodu straty, dlatego otoczyła modlitwą, pomocą doradców życia rodzinnego oraz kapłanów osoby z naszej wspólnoty parafialnej przeżywające ból po stracie. Chcieliśmy by tego dnia rodziny mogły poczuć, że  ich dziecko było również ważne dla Kościoła. Siła płynąca ze wspólnej modlitwy zanurzającej w Bożej miłości umożliwiła wielu z naszej wspólnoty parafialnej prawdziwie dotknąć  tajemnicy śmierci i rozstania, które przeżywane w wierze nadaje inną jakość naszemu życiu, wskazuje właściwy kierunek przeżywania żałoby i pozwala w obecności Boga uwolnić trudne emocje. Zachęceni dobrem, które przyniosło wspólne przeżywanie Dnia Dziecka Utraconego, zapraszamy do pamięci i modlitewnej zadumy za rok.

W wielu miastach powstały Groby Dzieci Utraconych. To nie tylko miejsce pamięci dla osób bezpośrednio dotkniętych utratą dziecka, to także znak czci należnej milionom dzieci, po których nie ma nawet śladu i których szczątki zostały sponiewierane w sposób niegodny człowieka. Grób taki jest miejscem pomagającym po chrześcijańsku przeżyć ból i żałobę, jest miejscem spotkania z nimi. Rodzice, którzy przeżyli dramat znajdują ukojenie. Wiele osób zatrzymuje się przy takim grobie na modlitwę i zapala znicz, aby uczcić pamięć dzieci, którym z różnych przyczyn nie dane było żyć. Wiele osób cierpiących tam właśnie szuka przebaczenia. Zdarza się, że kobiety, które podjęły trudne decyzje zmieniają zdanie, ponieważ to miejsce uświadamia im, że noszą w sobie nowe ŻYCIE.

Zachęcamy do zastanowienia, czy w Gostyninie mógłby powstać Grób Dziecka Utraconego? Dziś czynimy ten temat otwartym i zachęcamy do modlitw w tej intencji.

{gallery}DDutraconego15{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa