Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

Dzień Żołnierzy Wyklętych

Dzień 1 marca – jest w naszej Ojczyźnie Narodowym Dniem Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”, Żołnierzy Niezłomnych. Tego dnia, z inicjatywy Burmistrza Gostynina , p. Pawła Kalinowskiego, w naszej świątyni została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny oraz Żołnierzy Wyklętych.

 

Pomysł ustanowienia święta w tym terminie wysunął prezes Instytutu Pamięci Narodowej, który zginął w katastrofie smoleńskiej – śp. Janusz Kurtyka. Tego dnia w 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce – będących ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami „Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją”. Po raz pierwszy obchodzono w Polsce to Święto dokładnie 60. rocznicę zamordowania dowództwa WiN.

Podczas niedzielnej eucharystii modliliśmy się w intencji Ojczyzny. Otaczając modlitwą Żołnierzy Wyklętych, prosiliśmy dla nich o Boże miłosierdzie i nieprzemijającą radość życia wiecznego w gronie zbawionych w Niebieskiej Ojczyźnie. Przywołując ich pamięć, przywoływaliśmy wartości, którym byli wierni do końca swego życia, za które przelali swoją krew – BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Dziś, gdy te wartości są dewaluowane przez obecnie rządzących, potrzeba nam autorytetów, którzy będą wzorem i przykładem dla współcześnie żyjących Polaków. Takimi są dla nas właśnie Żołnierze Wyklęci. Naszą modlitwą uczciliśmy ich pamięć i to co uczynili dla naszej Ojczyzny. Prosiliśmy też Boga, by obudził w polskim narodzie pragnienie bycia wiernym tym zasadom, którym hołdowali wspominani  Żołnierze Wyklęci. Zanosiliśmy do Boga modlitwę, by na naszych oczach  dokonała się przemiana podobna do tej na Górze Tabor, o której to słyszeliśmy w czytanej podczas liturgii Ewangelii. By czas Wielkiego Postu był dla wszystkich Polaków czasem metanoi – wewnętrznej przemiany.

Po mszy św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej zaprezentowały okolicznościowy program przygotowany pod kierownictwem p. Roberta Idzikowskiego, katechety i nauczyciela historii oraz p. Tomasza Sarniaka, nauczyciela muzyki.  

{gallery}DZWykletych{/gallery}

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa