Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza 21.04.13 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

2. W naszej parafii gościmy Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP z Warszawy. Dzielą się dziś z nami doświadczeniem swojego powołania i wspólnie z nami modlą o nowe, liczne i dobre powołania do kapłaństwa i zgromadzeń zakonnych.

3. We wtorek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Msze Święte o godzinie 7.00 i 17.00. Tego dnia przypadają imieniny Jerzego i Wojciecha. Pamiętajmy w osobistych modlitwach o poprzednich proboszczach oraz o ks. Wojciechu, pracującym w naszej wspólnocie parafialnej. Msza św. w intencji ks. Wojciecha w przeddzień imienin o godz. 17.00. serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszego solenizanta.

4. W czwartek, 25 kwietnia, celebrujemy święto Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

5. Rozpoczynamy przygotowania do Pierwszej Komunii św. Pierwsze próby już w tym tygodniu. W środę i w piątek o godz. 15.30 (I grupa – dzieci z klas. IIb i IId) oraz II grupa o godz. 18.00 (dzieci z kl. IIa, IIc i dzieci z Sierakówka).

6. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

7. 1 maja, we wtorek o godz. 10.00 przed naszą świątynią rozpoczniemy III Rodzinny Rajd Rowerowy im. Błogosławionego Jana Pawła II. Poprzez tegoroczny Rajd chcemy włączyć się w obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego. Stąd kierunek Rajdu – Szczawin Kościelny. Po drodze zatrzymamy się przy pomniku powstańców styczniowych w Gaśnem. W programie Rajdu: dziękczynne nabożeństwo majowe, ciepły posiłek, loteria fantów. Tym razem również pragniemy, by fanty zostały dostarczone przez nas samych. Może jest w naszych domach coś, co moglibyśmy przekazać na loterie, by ucieszyć tym fantem kogoś innego. Możemy przynosić fanty do kościoła (kosz jest wystawiony z tyłu kościoła) do kancelarii lub do katechetów. Zapisy w kancelarii. Dzieci i młodzież – mogą zapisywać się w szkole u katechetów lub wybranych nauczycieli. Wpisowe – 2 zł. Zachęcamy do zaplanowania czasu, oderwania się od komputera, Internetu, telewizji i wzięcia udziału w III Rodzinnym Rajdzie im. bł. JPII. całe rodziny.

8. Organizujemy także autokarowe pielgrzymki do następujących sanktuariów: do Lichenia (1 maja), do Obór (11 maja) do Częstochowy (1 czerwca) oraz do Sanktuariów Podlasia – m.in. Święta Woda, Różanystok, Sokółka (6 – 7 lipca). Można już dokonywać zapisów – w kancelarii lub w zakrystii. 

9. Parafia św. Marcina zaprasza małżonków, którym zależy na pogłębieniu swojej relacji z Bogiem i umocnieniu wzajemnej miłości na film pt. „Próba ogniowa”. Film pozwala spojrzeć na codzienne problemy małżeńskie z nowej perspektywy. Po projekcji zaproszona para małżonków złoży świadectwo swojej wiary i walki z trudnościami – sobota, 27 kwietnia godz. 18.30.

10. Nasza dziecięca schola „Promyczki Miłosierdzia” uczestniczy dziś w Warsztatach Gospel w Warszawie, a po południu o godz. 17.00 w uroczystym koncercie w Sali Widowiskowo – Teatralnej im. Biskupa Jana Chrapka na Bemowie

  

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 6
W tym tygodniu: 131
Archiwa