Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 12.04.15 r.

 1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.
 2. W naszej parafii to Uroczystość Odpustowa. Suma o godz. 12.30. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże ks. Tomasz Brzeziński, prefekt WSD w Płocku. Po  mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia
  i procesja eucharystyczna. Za odmówienie dziś koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.
 3. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Caritas dla rodziny”. Doświadczając Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.
 4. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 msza św. dla wdów i wdowców. Po mszy św. spotkanie w salce.
 5. Spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Francji odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej
 6. W czwartek po mszy św. popołudniowej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
  i ich animatorów. Po następnej niedzieli ks. Wojciech planuje spotkania indywidualne spotkania kandydatów z rodzicami. Na te spotkania kandydaci przynoszą indeksy. Porządek spotkań na katechezie i w przyszłą niedzielę.  
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej oraz
  w intencji Ojczyzny, organizowana prze Prawo i Sprawiedliwość. Swój udział zapowiedziało 5 – cioro członków tzw. rodzin smoleńskich. Po mszy św. wspólna modlitwa przy obelisku i krzyżu smoleńskim. Serdecznie zapraszamy na tą uroczystość. 
 8. W dniu wczorajszym w Sierpcu odbył się Finał Diecezjalnego Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów. Ministranci z naszej parafii zajęli trzecie miejsce. Dziękujemy ministrantom za reprezentowanie naszej parafii na szczeblu diecezjalnym i życzymy sukcesów w przyszłości.
 9. Dzieci, które zbierały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek, prosimy, by skarbonki złożyły w tym tygodniu podczas katechezy.

W piątek, 1 maja, odbędzie się V Rodzinny Rajd Rowerowy im. św. Jana Pawła II. Powoli się do niego przygotowujmy. Szykujmy rowery, rozpoczynajmy treningi. Podobnie jak w latach poprzednich chcemy zorganizować loterię. Jeśli ktoś chciałby ją wesprzeć, to prosimy o przynoszenie fantów.

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: parafia@milosierdzie-boze.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Użytkownicy na stronie
Aktualnie online: 1
Dzisiaj: 41
W tym tygodniu: 277
Archiwa