Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

Opłatek Kół Przyjaciół Radia Maryja

W dniu 29 stycznia br. – jako przedstawicielki naszego parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja- uczestniczyłyśmy w rejonowym spotkaniu opłatkowym w Płocku, zorganizowanym przez Międzyparafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja. Spotkanie odbyło się na terenie parafii Św. Józefa, w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego.

Przybyłych gości bardzo serdecznie przywitali: ks. kanonik Andrzej Smoleń – proboszcz parafii oraz przewodnicząca Koła p. Jadwiga Paradowska. Na spotkanie przyjechał z Torunia Ojciec redemptorysta Piotr Dettlaff – redaktor Radia Maryja i TV TRWAM. Przybyli również jak i w poprzednich latach europoseł PIS p. Zbigniew Kuźmiuk i wiceminister kancelarii Premiera p. Maciej Małecki. Na wstępie naszej uroczystości została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia przed pamiątkowym obrazem Chrystusa Miłosiernego. Obraz ten towarzyszył papieskiej Eucharystii na płockim stadionie w czasie pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Polski w 1991 r. Po modlitwie O. Piotr wygłosił interesujące przemówienie, w którym zapoznał nas z aktualnymi pracami naszych katolickich mediów i dzieł przy nich powstałych. Mówił wiele
o sukcesach, jak np. wysokiej ocenie poziomu nauczania w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, po ukończeniu której absolwenci w 99% są zatrudniani w różnych ośrodkach w Polsce a nawet za granicą. Dzielił się z nami radościami, rozwojem Radia Maryja, powstaniem form internetowych młodzieżowego Radia SIM i telewizji „Tilma”, coraz większym uznaniem i sympatią ze strony Polaków w kraju i na obczyźnie oraz błogosławieństwem władz kościelnych i Konferencji Episkopatu. Apelował o stałą, systematyczną pomoc modlitewną i materialną, gdyż bez ofiar słuchaczy i widzów nie uda się utrzymać i rozwijać tych mediów, całkowicie pozbawionych dotacji zewnętrznych. Centralnym punktem spotkania była uroczysta Msza Św. koncelebrowana przez kilku księży pod przewodnictwem J.E. Ks. bp Romana Marcinkowskiego, który wygłosił interesującą i poruszającą homilię. Odniósł się też do trudnej drogi, jaką w ciągu 25 lat istnienia musiało przejść Radio Maryja, a później i Telewizja TRWAM, aby w katolickim kraju mogło oficjalnie zaistnieć i działać dla dobra duchowego słuchaczy i polskiej racji stanu. Po zakończeniu Eucharystii dalsza część spotkania odbywała się w domu parafialnym, gdzie dzieląc się opłatkiem składaliśmy sobie ogólnie życzenia. Estetyczny wystrój sali, pyszne smakołyki przygotowane przez organizatorów, śpiew kolęd, wspólne fotografowanie się i sympatyczne wystąpienia „solowe” niektórych gości oraz bezpośrednie rozmowy przy stołach stwarzały prawdziwie rodzinną i serdeczną atmosferę. Atmosferę typową dla wszystkich spotkań, jakie są organizowane przez toruńskie media dla całej radiowej wspólnoty zwanej Rodziną Radia Maryja, połączonej wartościami zakorzenionymi w Ewangelii i głębokim patriotyzmie.

Członek KPRM Stella Cagara – Woźniak

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa