Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

XXVI niedziela zwykła 27 .09.15 r.

 1. Dziś w Krakowie beatyfikacja Sługi Bożej Matki Klary Ludwiki Szczęsnej, córki ziemi mazowieckiej, pochodzącej z miejscowości Cieszki, należącej do parafii Lubowidz, założycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek. To wielki dar dla Kościoła w Polsce, a szczególnie dla naszej diecezji. Aktu beatyfikacji dokona legat papieski kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Więcej informacji o nowej błogosławionej – na stronie internetowej parafii.
 2. Jutro, w liturgiczne wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki, o godz. 15.00 modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. To czas, kiedy chcemy powiedzieć głośno i wyraźnie: „Jezu ufam Tobie”. Możemy modlić się koronką na każdym skrzyżowaniu, przy każdej figurze.
 3. Zorganizowane miejsca modlitwy na terenie naszej parafii:  Osada przy figurze wioskowej, ul. Kolonia przy krzyżu, Osiedle Wspólna przy figurce, oraz przy Centrum Kultury. Zachęcamy do wspólnej modlitwy także w innych miejscach (przed rokiem było ich znacznie więcej).
 4. We wtorek – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.
 5. W najbliższy czwartek rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową: dzieci na godz. 16.00, młodzież i dorosłych po wieczornej mszy św. W niedziele – o godz. 17.00. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. W czwartek na rozpoczęcie zapraszamy członków Apostolatu Złota Róża.  Dzieci prosimy, by jak co roku o przynosiły na kartkach wypisane intencje. Po nabożeństwie dzieci losują figurkę Matki Bożej Fatimskiej, którą zabierają do swoich domów. Będą również konkursy oraz pamiątkowe obrazki.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota września. W czwartek z racji na różaniec dla dzieci wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie podczas różańca dla dorosłych, w piątek tylko od godz. 15.00 do 16.00. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej. Wyjazd kapłanów z posługą do chorych w piątek od godz. 9.00.
 7. W piątek, 2 października, liturgiczne wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Ma nam przypominać, że każdy z nas ma anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Nie zapominajmy każdego dnia polecać się opiece Bożego wysłannika.
 8. W sobotę msza św. dla członków Kół Żywego Różańca o godz. 9.00, po niej różaniec.
 9. Za tydzień pierwsza niedzielę października. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna.
 10. We wtorek po wieczornej Mszy świętej spotkanie lektorów dorosłych.
 11. Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do sakramentu bierzmowania. Gdyby jednak ktoś jeszcze nie dopełnił tej formalności a chciał się zgłosić, może jeszcze to uczynić w poniedziałek i wtorek w godz. od 16 do 17 w kancelarii parafialnej. Po tym terminie zgłoszenia nie będą już przyjmowane.
 12. Przypominamy o dopełnieniu formalności dla dzieci z kl. III i kandydatów do bierzmowania – zgoda ks. Proboszcza – do końca września.
 13. Kościół katolicki w Polsce realizuje program duszpasterski zgodnie z hasłem Episkopatu Polski: „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”. Na­wią­zuje do 1050. rocznicy Chrztu Pol­ski, która przy­pad­nie w 2016 roku. Wśród priorytetów tego programu jest Ewangelizacja, czyli „podjęcie różnorodnych działań preewangelizacyjnych i przeprowadzenie rekolekcji kerygmatycznych”. Celem rekolekcji kerygmatycznych – innych od adwentowych czy wielkopostnych – jest ogłoszenie orędzia zbawczego i doprowadzenie uczestników do żywego spotkania z Chrystusem, Bogiem z nami, Królem Miłosierdzia. Trwające ok. 1,5 – 2 godz. spotkania, składają się z głoszenia Słowa Bożego ubogaconego świadectwami, multimediami, aktywizacjami, różnymi formami modlitwy. W naszej parafii rekolekcje będziemy przeżywać w dniach 11 – 13 października. Bliższe szczegóły podamy za tydzień.
 14. Apostolat Złota Róża organizuje 10 października pielgrzymkę do Obór. Zgłoszenia do p. Ewy.
 15. W sobotę 24 października organizujemy pielgrzymkę do Świnic Warckich – sanktuarium urodzenia i chrztu św. Faustyny. W programie modlitwa przy grobie rodziców św. s. Faustyny, zwiedzanie domu w którym mieszkała św. Faustyna oraz msza św. w sanktuarium. Powrót w godzinach popołudniowych. Koszt ok. 25 zł. Zapisy u p. Ewy.
Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa