Aktualności

34 PPDP na Jasną Górę

Zakończyła się tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Dużym wsparciem dla pielgrzymów była konkretna pomoc ofiarowana przez naszych parafian. 

 

Jak co roku liczna grupa naszych parafian przygotowała w dniu 6 sierpnia, obiad  dla pieszych pielgrzymów. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nie szczędzili swoich sił i podzielili się z pielgrzymami konkretnym dobrem.

Ok. 50 osób gromadziło się także codziennie w godzinie Apelu Jasnogórskiego na wspólną modlitwę. Jednoczyli się duchowo z płocką pielgrzymką oraz z innymi, w których wędrowali nasi parafianie (np. z warszawską). Jednocześnie “pielgrzymi duchowi” przeżywali w ten sposób swoje “rekolekcje” wraz ze św. Teresą z Avila, pochylając się w rozważaniach i modlitwie nad jej życiowym hasłem: “Bóg sam wystarczy”. Codzienną modlitwą duchowi pielgrzymi ogarniali także parafie naszej diecezji nawiedzane przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz zgromadzenia zakonne posługujące w naszej diecezji – męskie i żeńskie, w ramach przeżywanego Roku Życia konsekrowanego.  

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim wspierającym naszych pielgrzymów

{gallery}pielgrzym/apelj15{/gallery}

Dodaj komentarz