środa, 4 października, 2023

Zakończyła się tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Dużym wsparciem dla pielgrzymów była konkretna pomoc ofiarowana przez naszych parafian. 

 

Jak co roku liczna grupa naszych parafian przygotowała w dniu 6 sierpnia, obiad  dla pieszych pielgrzymów. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nie szczędzili swoich sił i podzielili się z pielgrzymami konkretnym dobrem.

Ok. 50 osób gromadziło się także codziennie w godzinie Apelu Jasnogórskiego na wspólną modlitwę. Jednoczyli się duchowo z płocką pielgrzymką oraz z innymi, w których wędrowali nasi parafianie (np. z warszawską). Jednocześnie “pielgrzymi duchowi” przeżywali w ten sposób swoje “rekolekcje” wraz ze św. Teresą z Avila, pochylając się w rozważaniach i modlitwie nad jej życiowym hasłem: “Bóg sam wystarczy”. Codzienną modlitwą duchowi pielgrzymi ogarniali także parafie naszej diecezji nawiedzane przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz zgromadzenia zakonne posługujące w naszej diecezji – męskie i żeńskie, w ramach przeżywanego Roku Życia konsekrowanego.  

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim wspierającym naszych pielgrzymów

{gallery}pielgrzym/apelj15{/gallery}

Dodaj komentarz