AktualnościOgłoszenia Parafialne

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 28 stycznia 2024 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych licznych powołań kapłańskich. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.

3. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać.

4. 2 lutego to także pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 zapraszamy do całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Od godz. 10.00 będziemy jeździć do chorych. Od 16.00 zapraszamy do spowiedzi.

5. W sobotę po Mszy Świętej o 7.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. O 9.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji Kół Żywego Różańca.

6. Przyszła niedziela to pierwsza miesiąca. O godz. 12.30 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji parafian i Ojczyzny. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.