Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu 10.12.17 r.

 1. Dziś druga niedzielę Adwentu. W liturgii rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.
 2. Dziś także XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszek przed kościołem po mszach św. wspieramy Fundusz Pomocy temuż Kościołowi. Aktualnie wśród Polaków służących Kościołowi na Wschodzie znajduje się: 250 księży diecezjalnych, 320 księży zakonnych, 350 sióstr zakonnych, 23 braci zakonnych oraz osoby świeckie.
 3. W piątek rozpoczniemy Rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Zbigniew Matejek OMI (ojciec oblat NMP z Grotnik k/Łodzi. Postarajmy się każdego dnia uczestniczyć w rekolekcjach słuchając Bożego Słowa, odbyć spowiedź rekolekcyjną i przystąpić do Komunii św. (Program dni rekolekcyjnych – na odwrocie). Program jest w gablocie i na stronie internetowej.
 4. Dzieci z klas III, IV wraz z rodzicami zapraszamy w sobotę na godzinę 11.00. Będzie to dla nich grudniowe spotkanie formacyjne.
 5. Osoby starsze i chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni na rekolekcje z posługą sakramentalną odwiedzimy we wtorek 19 grudnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenia swoich podopiecznych.
 6. Zachęcamy wszystkich parafian – dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami – do licznego udziału w roratach. Codziennie o godz. 6.50. Rodziców prosimy, by w miarę swoich możliwości zechcieli dzieciom towarzyszyć im w drodze do kościoła, a później do szkoły. Codziennie też po roratach zapraszamy dzieci i młodzież na coś ciepłego do wypicia i słodkiego do przekąszenia.
 7. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny. Tego dnia dodatkowa msza św. o godz. 18.00 dla wspólnoty wdów i wdowców. Po mszy spotkanie w salce.
 8. W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe dla dzieci ze scholi, ministrantów i ich rodziców oraz młodzieży oazowej i z zespołu muzycznego w Miejskim Centrum Kultury.
 9. W niedzielę 15 grudnia kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej z propozycjami dekoracyjnymi na Boże Narodzenie. 

10. Caritas Polska prowadzi akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie  6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci 

11. Dekoracją świątyni na Święta są przede wszystkim choinki. Jeśli ktoś z parafian chciałby przekazać choinki do kościoła, prosimy serdecznie o zgłoszenia. 

12. Przed tygodniem podczas kiermaszu ciast na zimowy wyjazd dzieci zebrano ok. 1500 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

13. Burmistrz naszego miasta i Wójt gminy Gostynin zapraszają na Spotkanie Wigilijne na zamku
w dniu 16 grudnia od godz. 15.00.  

14. Pan organista będzie roznosił opłatki w tym tygodniu wg porządku:

 • Wtorek – od godz. 10.30 – ul. Kochanowskiego, Zakładowa bloki, Wspólna blok nr 4 i 31, Kopernika blok nr 3
 • Środa – od godz. 11.00 – ul. Kopernika blok nr 5,5b i 7, ul. Polna blok nr 4 i 6, ul. Armii Krajowej
 • Czwartek – od godz. 11.00 – ul Kutnowska bloki, Legionów Polskich  
 • Piątek – od godz. 13.00 – ul. Wspólna blok nr 6
 • Sobota  – od godz. 13.00 – ul. Wspólna blok nr 8 i ul. Kościuszki

15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Kazimierza Balcerzaka i Elżbiety Dzięgielewskiej. Wieczny odpoczynek…

 

Dodaj komentarz