Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela zwykła 25.01.15 r.

  1. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych.
  2. Przypominamy o konkursie plastycznym dla dzieci ze Szkół Podstawowych, pt. „Święta Rodzina. Betlejem dziś.” Prace konkursowe oddajemy w zakrystii lub zostawiamy w kancelarii parafialnej do 6 lutego.
  3. W poniedziałek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  4. Kontynuujemy wizytę kolędową. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii, legitymacje pierwszopiątkowych spowiedzi, młodzież gimnazjalna – indeksy i karteczki kontrolne. Serdecznie prosimy o przybycie po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego
  5. Na czas kolędy w kościele msze św. będą tylko o godz. 7.00.
  6. Kancelaria parafialna będzie otwarta tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00.
  7. Podczas kolędy prosimy o zgłaszanie ewentualnych kandydatów do Parafialnej Rady Gospodarczej.  
  8. Przypominamy o prośbie Biskupa Płockiego związanej z pobytem młodzieży na ŚDM w Polsce.  Podczas kolędy pytamy rodziny, czy mogłyby przyjąć na tydzień – w lipcu 2016 r. – uczestników ŚDM. Prosimy o nocleg ze śniadaniem i kolacją. W ciągu dnia młodzi będą uczestniczyć w spotkaniach przygotowujących do ŚDM. Serdecznie prosimy o deklaracje czy przyjęlibyśmy i ile osób.  

Dodaj komentarz