Aktualności

IV Niedziela Adwentu 20.12.15 r.

 1. Czwarta niedziela Adwentu zapowiada zbliżającą się Uroczystość Narodzenia Zbawiciela świata. Czy do jej przeżywania jesteśmy już dobrze przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować z czystym sercem. Jeszcze jutro, we wtorek i w środę możliwość skorzystania ze spowiedzi. W Wigilię spowiedzi nie będzie. 
 2. Zapraszamy na roraty. Codziennie do środy o godz. 6.50.
 3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, do wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie.  Niech Wigilii  towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Propozycja przebiegu wieczerzy Wigilijnej w rodzinie katolickiej jest w dzisiejszym Gościu oraz na stronie parafialnej.
 4. Pasterka o godz. 24.00. Na godz. 23.30 zapraszamy na wspólne kolędowe śpiewanie przygotowujące nas do Pasterki. W Zalesiu Pasterka o godz. 22.00.
 5. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.00; 11.00; 12.30 i 17.30, Nie będzie mszy św. o godz. 7.00 i 16.00. W II Dzień Świąt nie będzie mszy św. o godz. 16.00, pozostałe – jak w każdą niedzielę. W uroczystość Narodzenia Pańskiego, która wypada w tym roku
  w piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W niedzielę 27 grudnia, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkie rodziny, a szczególnie rodziny wielodzietne oraz z rodzinnego domu dziecka na Eucharystię na godzinę 11.00, podczas której zostanie udzielone dla niech szczególne błogosławieństwo. Po wieczornej mszy św. opłatek dla Kościoła Domowego.
 7. W Wigilię i Święta kancelaria parafialna nieczynna.
 8. Wyznaczając kościoły jubileuszowe Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia Biskupi zachęcali, by również i w nich zaistniały Drzwi Święte zwane Bramami Miłosierdzia. W naszej świątyni będą nimi główne drzwi wejściowe. Uroczystego otwarcia ich jako Bramy Miłosierdzia dokonamy podczas Pasterki. Każde jej przekroczenie będzie wypełnieniem pielgrzymki do kościoła jubileuszowego w Roku Miłosierdzia. Przypominam słowa z dekretu Biskupa Płockiego: „Wierni, którzy nawiedzą te kościoły będą mogli uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego). Niech Bóg bogaty w miłosierdzie obdarza łaskami tych, którzy będą nawiedzać te święte miejsca”. Zachęcamy więc, by z tą świadomością przekraczać przez najbliższy rok drzwi naszego kościoła i otwierać serca na Boże Miłosierdzie.  
 9. Jeszcze dziś możemy nabyć świece na stół wigilijny w ramach akcji Caritas Polska: Wigiljne Dzieło Pomocy Dzieciom – to także nasz dar dla potrzebujących polskich dzieci. Świecę Caritasu zapalamy podczas Wieczerzy Wigilijnej, a po Wigilii możemy zanieść ją na cmentarz, na groby naszych bliskich

10. W piątek odwiedziliśmy z posługą sakramentalną 21 osób starszych i chorych.

11. Spotkanie opłatkowe dla dla ministrantów w najbliższy wtorek o 18.00.

12. 6 stycznia 2016 r. ulicami naszego miasta po raz drugi przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 11:30 sprawowaną w par. św. Marcina. Po Mszy św. wraz z Królami  wyruszymy do naszej parafii, by oddać hołd Bożej Dziecinie. Zachęcamy wszystkich do udziału w Orszaku a także założenia odpowiedniego stroju np. przebierając się za pastuszków, królów, rycerzy, czy też współczesnych wędrowców podążających wraz z Królami za Betlejemską Gwiazdą.

13. Bardzo proszę, by na czas dni świątecznych nie pozostawał na parkingu żaden samochód bez wiedzy Proboszcza. Parking jest dla przyjeżdżających na mszę św. Nie może być trak, że zabranie miejsca, bo ktoś zrobił sobie prywatny parking. Mimo Świąt, może czekać właściciela niemiła niespodzianka. 

 

Dodaj komentarz