Ogłoszenia Parafialne

IV niedziela zwykła – OFIAROWANIE PAŃSKIE 2.02.14 r.

 

  1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.
  2. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na liturgię przynosimy dziś świece, zwane gromnicami. Pobłogosławione podczas liturgii, przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia mają przypominać nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Uroczystość Ofiarowania Pańskiego kończy w Kościele śpiew kolęd.
  3. Z woli bł. Jana Pawła II to także Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i  instytutach świeckich. Dziś wspólnie modlimy się o liczne i święte powołania do życia zakonnego i do życia konsekrowanego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wspieramy je także składanymi ofiarami na tacę. Za wszystkie dziś złożone – serdeczne Bóg zapłać.  Naszą szczególną pamięcią modlitewną otoczmy o. Łukasza Kwiatkowskiego oraz naszą zakrystiankę, p. Ewę – wdowę konsekrowana. Pamiętajmy o tych intencjach w naszych osobistych modlitwach.
  4. Dziś I Niedziela lutego. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. 
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. Od godz. 16.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W pierwszy piątek lutego pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania ze spowiedzi i komunii św. pierwszopiątkowej.
  7. Klasy III gimnazjum zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek na godz. 18.00.
  8. Dobiegła końca tegoroczna wizyta duszpasterska. Jeśli gdzieś nie byliśmy, kogoś np. nie zastaliśmy, a rodzina pragnie spotkać się z kapłanem na wspólnej modlitwie, serdecznie prosimy o indywidualne zgłoszenia i umówienie. Podsumowanie duszpasterskie kolędy – za tydzień.
  9. W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie dla lektorów

10. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci z klas IV

11. Msze św. w tygodniu rano o godz. 7.00,  po południu o godz. 17.00  

12. Kancelaria parafialna również czynna wg wcześniej ustalonego porządku.

13. Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem. Z prośbą o odpisanie 1% naszego podatku na pomoc swemu dziecku Krzysiowi, dotkniętego porażeniem mózgowym. zwraca się jego mama, p. Kałębasiak z ul. Figielskiego. Dokładne informacje – na afiszu w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

14. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Chorwacji, a jeszcze nie zgłosiły się do ks. Damiana, proszone są o kontakt.

Dodaj komentarz