Ogłoszenia Parafialne

IX niedziela zwykła 3.06.2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest w Polsce jako Dzień Dziękczynienia. Dziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia.. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas. Naszemu modlitewnemu dziękczynieniu towarzyszy zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Po mszach św. możemy złożyć ofiarę do puszek. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. W naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. podczas mszy św. o godz. 10.30 i 12.30. Po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc przyjmie 110 dzieci. Dzieci z bliskimi zapraszamy na Biały Tydzień – codzienną eucharystię i nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00.
 3. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo czerwcowe po wieczornej mszy św.
 4. To pierwsza niedziela czerwca. Nie będzie procesji eucharystycznej, adoracja w ramach nabożeństwa czerwcowego o 17.15. 
 5. Za nami też Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia tych uroczystości. Dziękujemy asyście procesyjnej, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami. Dziękujemy wszystkim, którzy udekorowali domy i mieszkania. Wszystkim parafianom za liczną obecność i świadectwo wiary podczas procesji eucharystycznej. Słowa wdzięczności kierujemy do przygotowujących ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała mieszkańców osiedli: Wspólna i Zalesie. 
 6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. Przypominamy, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę, we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, msza św. dla członków i sympatyków KŻR  o godz. 9.00.
 8. „Pola nadziei” to ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Realizowana wyłącznie przez hospicja, w tym przez Caritas Diecezji Płockiej, który otacza pacjentów w pięciu hospicjach domowych i dwóch hospicjach stacjonarnych w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończone jest leczenie. Pomoc skierowana jest również do rodzin pacjentów, które często potrzebują wsparcia duchowego
  i fachowej porady, dotyczącej pielęgnacji chorego w trudnych dla obu stron chwilach. Opieka w każdym hospicjum jest bezpłatna, jednak kontakt z Narodowym Funduszem Zdrowia jest niewystarczający na pokrycie wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem pacjentów. Pozostałe, brakujące środki, trzeba po prosu pozyskać, tak by ostatnie dni, tygodnie, czy miesiące życia ciężko chorych czynić możliwie najgodniejszymi. W naszej parafii będzie prowadzona zbiórka w następną niedzielę po mszach św. 
 9. Od 13 lat w Polsce organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny. To publiczna demonstracja obrońców życia człowieka, która ma na celu zamanifestowanie uznania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Obie gostynińskie parafie organizują po raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny ulicami naszego miasta pod hasłem Kocham Cię Życie. Chcemy pokazać wartości życia i rodziny takimi jakimi są, czyli pięknymi. Marsz dla życia i rodziny odbędzie się w niedzielę 17 czerwca. Początek o godz. 15.00 pod pomnikiem św. JPII przy parafii św. Marcina. Ulicami naszego miasta przejdziemy do naszej parafii, wyrażając poparcie fundamentalnej wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Już dziś zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Tomasza Kancelarczyka ze Szczecina, odpowiedzialnego za marsze w całej Polsce. Głosząc Słowo Boże, będzie nas przygotowywał do tego wydarzenia.

Dodaj komentarz