Aktualności

Maturzyści – Zaufajcie Bogu, On was poprowadzi

 

4 kwietnia maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego Pul w Gostyninie i Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego (szkoły z terenu  naszej parafii )uczestniczyli w  diecezjalnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę.

 

Maturzyści jak zwykle pielgrzymują głównie po to, by przedstawić Bogu przez orędownictwo Maryi swoje prośby związane z najbliższym czasem, z maturą, ze studiami, z wyborem drogi życiowej.

Głównym punktem programu pielgrzymki był  udział we   Msza św. pod przewodnictwem bp. Romana Marcinkowskiego i udział w  nabożeństwie  Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich.

Bp Roman Marcinkowski  w czasie homilii pytał  maturzystów jak traktują wiarę w swoim życiu, czy nie wstydzą się publicznie jej wyznawać ?  Apelował, żeby wybrać Drogę, którą jest Chrystus, bo to „droga najwartościowsza”.

Przed błogosławieństwem bp Marcinkowski dokonał zawierzenia młodzież z diecezji płockiej Matce Bożej.

Bp. Roman Marcinkowski na koniec „rozbawił  wszystkich uczestników swoimi dowcipami do łez”. Młodzież  podziękowała biskupowi  gromkimi oklaskamy.

Było nam bardzo miło, gdy słyszeliśmy jak w murach bazyliki bp. dziękował  ministrantom  z naszej parafii, którzy posługiwali w czasie Mszy św., którzy nieśli krzyż podczas Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich.

Konferencje podczas pielgrzymki pod tytułem „Jak słuchać, aby usłyszeć Boga” wygłosiła Magdalena Frączek, znana wokalistka i kompozytorka muzyki chrześcijańskiej.

W pielgrzymce uczestniczyli z maturzystami księża prowadzący katechezę w szkole ks. Damian Jabłoński, ks. Marcin Markiewicz, pani katechetka Danuta Piątkowska, nasi wychowawcy i nauczyciele.

 

Dodaj komentarz