Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Świętej Rodziny 28.12.14 r.

 1. Liturgia kieruje dziś nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, św. Józef i Maryja pozostali otwarci na Boże działanie w ich życiu, odpowiadając całym swoim życiem na zaproszenie do zawierzenia Bogu. Dlatego też Święta Rodzina jest dla nas przykładem i wzorem, który uczy nas pokonywania codziennych trudności. Modlimy się dziś o świętość naszych rodzin.
 2. Podczas mszy św. o godz.11.00 modlitwą będziemy otaczać rodziny wielodzietne oraz z rodzinnego Domu Dziecka. Podczas tej eucharystii zostanie udzielone wszystkim rodzinom specjalne błogosławieństwo. Rodziny wielodzietne po mszy św. złożą przyniesione serca z wypisanymi imionami członków rodzin w żłóbku, jako oddanie się Sercu Narodzonej Bożej Dzieciny.
 3. We środę, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno –przebłagalne na godz. 17.00. Włączmy się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z radością Dzieci Bożych zakończyć stary rok kalendarzowy.
 4. W czwartek, 1 stycznia, wraz z Maryją – Świętą Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok 2015. To zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Będziemy modlili się o pokój na świecie, o pokój
  w naszych rodzinach, w miejscu pracy i wreszcie w naszym sercu. Msze Święte o godz.: 7.00; 9.00; 11.00, 12.30; 17.30. Nie będzie mszy św. o godz. 16.00.
 5. To także pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się również o nowe i święte powołania do kapłaństwa i zakonu. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy zakończona modlitwami do św. JPII.  
 6. W pierwszy piątek – od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź – od godz. 16.30. Pierwszopiątkowe odwiedziny chorych i starszych od godz. 9.00.
 7. W pierwszą sobotę – o godz. 9.00 msza św. dla członków Kół Żywego Różańca. Po mszy św. spotkanie opłatkowe dla grup modlitewnych: KŻR, Margaretek, Koła Przyjaciół Radia Maryja, Apostolatu Złota Róża, Koła Caritas. Zapraszamy też wszystkich, którzy nie mogli być na poprzednich spotkaniach opłatkowych.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona błogosławieństwem.
 9. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską. To czas odwiedzin parafian, aby zanieść do ich domów
  i rodzin Boże błogosławieństwo. Niech będzie okazją do wspólnej modlitwy, do refleksji nad naszymi praktykami religijnymi,  niech będzie rozmową o radościach i smutkach naszych rodzin oraz o sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dodatkowo: dzieci z klas IV – karteczki pierwszopiątkowych spowiedzi, młodzież gimnazjalna – indeksy i karteczki kontrolne.

10. Na kolędę należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte
i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny
w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania.

11. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana
w wyznaczonym czasie, to prosimy o zgłoszenie, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas.

12. Serdecznie prosimy o zorganizowanie pojazdów na wioski, a w Gostyninie o przyjście po księdza (lub przyjechanie) z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego.

13. Ofiary  składane podczas kolędy przeznaczamy na dokonaną modernizację naszej świątyni
i podłączenie budynku parafialnego do ogrzewania miejskiego.

14. Na czas kolędy w kościele msze św. będą tylko o godz. 7.00. Wyjątkiem – Pierwszy piątek i każda sobota – będzie msza św. o godz. 17.00.

15. Kancelaria parafialna będzie otwarta również tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00. 
W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny do p. Andrzeja lub zgłoszenie w godz. urzędowania kancelarii..

16. 6 stycznia 2015 r. ulicami naszego miasta po raz pierwszy przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w naszej parafii. Po Mszy św. przy śpiewie kolęd wyruszymy do parafii św. Marcina, gdzie uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie. Wszystkich mieszkańców Gostynina, jak również okolicznych miejscowości zachęcamy  o włączenia się w ten korowodu (np. przebierając się za pastuszków, królów, rycerzy, czy też współczesnych wędrowców podążających wraz z Królami za Betlejemską Gwiazdą).

 

Dodaj komentarz