Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 8.06.2014

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  Kościół naucza, że Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się więc na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą. Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podkreśla ono rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w Kościele. Msze św. o godz. 7.00;  17.00
  3. W środę msza św. o intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych oraz nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy św. spotkanie członków i sympatyków Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy wczoraj otrzymali święcenia kapłańskie.
  5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Po mszy św. różaniec fatimski i procesja ze świecami.
  6. Za tydzień Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.\
  7. Codziennie po mszy św. popołudniowej, ok. godz. 17.30 w naszym kościele nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. W niedzielę – o godz. 17.20.
  8. W środę o godz. 18.00 poświęcenie pól w Sierakówku. Serdecznie zapraszamy mieszkańców wioski na polową eucharystię. Sołtysów pozostałych wiosek prosimy o uzgodnienie terminu poświęcenia pól.
  9. W sobotę o godz. 11.00 Uroczystość Bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania – w piątek od godz. 16.00 do 17.30. Świadkowie i rodzina mogą skorzystać ze spowiedzi codziennie w tygodniu.
  10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Uroczystość rozpoczyna się mszą św. w par. św. Marcina i stamtąd wyruszy procesja eucharystyczna do naszego kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy w tym roku. III – przy Centrum Kultury, mieszkańców ulic: Leśnej, Wesołej, Figaszewskiego, Wyspiańskiego, Żytniej i Konopnickiej; IV ołtarz przy kościele przygotuje sołectwo Strzałki i Osada.
  11. Bardzo serdecznie zapraszamy do śpiewu w naszym chórze parafialnym. Próby chóru – w sobotę po mszy św. wieczornej.  
  12. Bardzo prosimy, by nie przynosić i nie pozostawiać w kościele żadnych obrazków, karteczek i modlitewek Wygląda to tak, jakby niektórzy uważali kościół za śmietnik, gdzie można wszystkie zbędne rzeczy pozostawiać. 
  13. Koło Przyjaciół Radia Maryja i Koła Różańcowe organizują wyjazd do Częstochowy na ogólnopolską pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniu 13 lipca. Koszt udziału w pielgrzymce ok. 60 zł. Zapisy u p. Ewy w zakrystii oraz u p. Marii. tel. 720052474
  14. W poprzednią niedzielę złożyliśmy do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – 950.00 zł. Serdeczne Bóg zapłać  
  15. Dziś przed kościołami zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi stulecia na Bałkanach. Pamiętając o powodzi, która cztery lata temu boleśnie dotknęła m.in. region Płocka wesprzyjmy zebranymi pieniędzmi oraz  modlitwami ofiary  kataklizmu na Bałkanach. Niech nasze serca będą solidarne z tymi, którzy potrzebują pomocy. Bóg zapałać za życzliwość w tej ważnej sprawie.ch.

Dodaj komentarz