Aktualności

Poświęcenie pól 2015

W czwartek 28 maja odbyło się poświęcenie pól w Osadzie. Wydarzenie to zgromadziło grupę mieszkańców wioski. Miejscem spotkania była przydrożna figurka. Mszę św. polową sprawował ks. Damian.

Pięknie przygotowane miejsce celebry, przystrojona figurka i malownicza sceneria otaczających pól powodowała dodatkowy urok tego ważnego dla mieszkańców wydarzenia.

Msza św. była sprawowana w intencji dobrych urodzajów, jednocześnie prosząc Boga o opiekę dla wszystkich mieszkańców wioski, aby Bóg chronił ich od wszelkich nieszczęść i klęsk żywiołowych. Na zakończenie Mszy św. celebrans poświęcił ziemię, którą mieszkańcy przynieśli do figurki, oraz modlił się o urodzaje. Na koniec odśpiewano Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny.

Poświęcenie pól, to również okazja do wspólnego spotkania mieszkańców wioski, wraz z kapłanem, wspólne świętowanie i cieszenie się tym, co otrzymujemy od Boga. Dlatego po zakończonej Mszy  św. w domu Pana Sołtysa Paszotty odbył się poczęstunek dla wszystkich uczestników Mszy polowej.

Dziękujemy serdecznie za zorganizowanie tego pięknego wydarzenia, ufamy że Boże błogosławieństwo zapewni w tym roku urodzaj i pozwoli cieszyć się obfitymi plonami ziemi.

                                                                           Ks. Damian Jabłoński

{gallery}pospol/Osada15{/gallery}

Dodaj komentarz