Aktualności

Promocja Światowych Dni Młodzieży

W niedzielę, 28 czerwca, młodzież zaangażowana w Parafialnym Biurze Światowych Dni Młodzieży z obu gostynińskich parafii, zachęcała parafian do przyjęcia młodzieży świata w swoich domach.

 

Po krótkiej homilii kapłana,  w kilku zdaniach Kasia przedstawiała ideę ŚDM-ów i tłumaczyła, by pozbyć się wszelkich obaw. młodzież w naszych domach będzie tylko w nocy, Rankiem po śniadaniu wyjeżdżają, by uczestniczyć w organizowanych dla nich różnych wydarzeniach o charakterze duszpasterskim oraz poznawać nasz kraj. Jedynym wyjątkiem będzie niedziela, gdyż zamiarem organizatorów jest, by przybyła młodzież spędziła ją w polskich rodzinach. 

Młodzież z Parafialnych Biur ŚDM angażowała się również podczas eucharystii podejmując posługę lektora i kantora. Odmawiała też modlitwę w intencji ŚDM.

Przed kościoła na ustawionym stoliku była możliwość nabycia różnych gadżetów. Młodzież częstowała uczestników niedzielnych eucharystii ciastem i wyjaśniała pojawiające się wątpliwości. Gotowi na przyjęcia młodzież od razu wypełniali deklaracje, wielu parafian pobrało je do domów. Mamy nadzieję, że również przyjmą młodych pod “swój dach”.

Każdy z parafian mógł również “karmić się” słowem św. s. Faustyny, które na kartach przygotowała młodzież. 

{gallery}SDM{/gallery}

Dodaj komentarz