Ogłoszenia Parafialne

XIII Niedziela zwykła 28 czerwca 2015 r.

 1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku i wielu pięknych wrażeń. U progu wakacji pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Bogu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Dbajmy też o udział w niedzielnej mszy św. Wraz  z dziećmi. 
 2. Dziś w naszej parafii niedziela Światowych Dni Młodzieży. Wolontariusze z Parafialnego Centrum ŚDM przybliżają nam ideę tego wydarzenia. Po mszach św. będzie można otrzymać od młodzieży kartki ze Słowem Bożym oraz deklarację o przyjęciu pielgrzymów. Będą różne gadżety oraz sprzedaż cegiełek. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na akcję „Bilet dla Brata”. To nasza pomoc dla młodzieży ze Wschodu w dotarciu na Światowe Dni Młodzieży.
 3. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nasz wzrok kierujemy na Ojca Świętego Franciszka, następcę św. Piotra. Wspierajmy Jego posługę naszymi modlitwami. Starajmy się też pogłębiać naszą więź ze Stolicą Apostolską, interesując się życiem Kościoła i zapoznając się z dokumentami wydawanymi przez Ojca Świętego, choćby z ostatnią encykliką. Modlitwami obejmijmy również naszego Biskupa – Piotra Liberę, w dniu jego imienin. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.
 4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś o 17.20, jutro
  i we wtorek o godz. 17.30
 5. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota lipca.
  W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa ze św. JPII. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. W sobotę o godz. 9.00 msza św. dla członków Kół Żywego Różańca.  
 6. Za tydzień pierwsza lipcowa niedziela. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 7. Od następnej niedzieli wakacyjny porządek mszy św. niedzielnych. Po południu msza św. tylko o godz. 19.00. 
 8. Kancelaria Parafialna czynna w wakacje w dniach: Wtorek – Piątek godz. 16.00 – 17.00, w sobotę 8.00 – 9.00. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt z ks. dyżurującym.
 9. W dniach 3 – 6 lipca przy par. św. Józefa w Płocku Festiwal Młodych. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału. W programie  warsztaty, szkolenia, program formacyjny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl. Zgłoszenia można dokonać przez Internet.

10. Organizowany jest wyjazd na czuwanie modlitewne do Obór w dniu 11 lipca. Zapisy
w kancelarii parafialnej lub u p. Janiny

11. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 12 lipca wyjazd do Częstochowy na XXIV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Zapisy u p. Ewy lub p. Marii (720 – 052 – 474) wyjazd o godz. 5.00.

12. W dniu dzisiejszym ministranci z naszej parafii rozpoczynają wakacyjny wyjazd nad morze. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ministrantach prosząc o szczęśliwą podróż
i dobry wypoczynek po całorocznej służbie przy Ołtarzu Pańskim. 

Dodaj komentarz