Aktualności

Spotkanie płockiego rejonu duszpasterstwa rodzin

Dnia 5 lutego 2018 o godz. 17.00, w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, zebrali się na Mszy św. doradcy życia rodzinnego i dekanalni duszpasterze rodzin z rejonu płockiego wraz z diecezjalnym duszpasterzem rodzin ks. dr. W. Kućką i diecezjalnym doradcą życia rodzinnego Witoldem Wybultem. W spotkaniu wzięło udział 17 osób z następujących dekanatów: bielski, dobrzyński n. Wisłą, gąbiński, gostyniński, płocki zachodni i płocki wschodni.

 

Po Eucharystii odbyło się spotkanie robocze w salce parafialnej, które poprowadził ks. dr W. Kućko. W swoim wystąpieniu poinformował o tym, że w dniach 7, 14, 21 kwietnia 2018 r. odbędzie się szkolenie dla nowych doradców życia rodzinnego. Ponadto zachęcił zebranych do tego, aby przyczynili się do bardziej owocnego przeżywania kolejnej, 34. Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Wyraził nadzieję, że dobrze by było, aby w obecnym roku przynajmniej z każdego dekanatu zorganizować na tę pielgrzymkę jeden autokar. Podczas spotkania przypomniano też o październikowych rekolekcjach dla doradców życia rodzinnego, tym razem w Popowie.

Dyskutowano również na temat uaktualnienie konspektów i materiałów dla prowadzących „Spotkania dla narzeczonych”. Na stronie Wydziału ds. Rodzin pojawią się przydatne materiały do wykorzystania podczas tych spotkań.

Doradcy życia rodzinnego ochoczo podjęli również propozycję diecezjalnego duszpasterza rodzin dotyczącą postu o chlebie i wodzie w intencji rodzin i powołań. Obecne na spotkaniu osoby, przybyłe z poszczególnych dekanatów, podjęły się znalezienia chętnych do podjęcia takiego postu na każdy dzień najbliższych miesięcy. Projekt ten zakłada, że przez najbliższy rok, każdego dnia, gdzieś w diecezji, będzie osoba, która będzie pościć o chlebie i wodzie w intencji rodzin i powołań.

Następne tego typu spotkanie odbędzie się 12 lutego 2018 r. o godz. 18.00 w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach, na które przybędą doradcy z rejonów pułtuskiego i zakroczymskiego.

Witold Wybult
Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego

{gallery}duszrodz{/gallery}

Dodaj komentarz