Ogłoszenia Parafialne

VI niedziela zwykła 15.02.15 r.

 1. Dziś – szósta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do dobrowolnej abstynencji od alkoholu na okres Wielkiego Postu dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu. Zachęcamy również do uzewnętrznienia swojego stylu życia bez alkoholu poprzez wpis do Parafialnej Księgi Trzeźwości. (będzie wyłożona na stoliku z tyłu kościoła od Środy Popielcowej).
 2. Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. To czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem w Kościele okres pokuty. Msze św.  z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy – o godz. 7.00; 9.00 i 17.00. Piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci. Post ścisły – osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
 4. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne:
 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży
  i dorosłych o godz. 17.00, a po niej msza św. wieczorna. Dla dzieci jak co roku będzie pamiątka udziału w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej.
 • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym  
 • Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. 5. W niedzielę 22 lutego, przypada 84 rocznica objawień Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie
  w Płocku. Krąg Czcicieli Miłosierdzia Bożego przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku zaprasza do udziału w akcji „Zapal Światło Miłosierdzia”. Akcja polega na tym, aby symboliczne Światło Miłosierdzia zapalić 22 lutego w godz. 19.00 – 21.00 w oknach domów
  i mieszkań. „W ten sposób wiele skrawków polskiej ziemi zostanie tego dnia połączonych duchową więzią z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku”. Plakat o Akcji w gablocie.
 2. 6. W sobotę o godz. 15.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich animatorów.
 3. 7. Przypominamy prośbę skierowaną do młodzieży gimnazjalnej kl. I i II, by oddała karteczki kontrolne swoim katechetom. Młodzież uczącą się w gimnazjum nr 2 prosimy o zwrot kontrolek w kancelarii. Otrzymają nowe na drugie półrocze.
 4. 8. W sobotę 21 lutego, wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Koszt: 35 zł dorośli, dzieci 30 zł. Wyjazd o 9.30 z parkingu parafialnego. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia do środy do ks. Damiana.

9. Za tydzień po Mszy o 11.00 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców.
10. Apostolat Złota Róża oraz Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę połączoną z czuwaniem nocnym w dniach 7 – 8 marca. Szczegóły na plakacie w gablocie.
11. Spotkanie dla osób, które zapisywały się na pielgrzymkę do Francji, oraz dla tych, którzy są jeszcze chętni odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św.
12. W piątek o godz. 17.30, czyli po Drodze Krzyżowej zapraszamy młodzież na spotkanie przygotowujące do ŚDM.
13. W konkursie plastycznym dla dzieci ze Szkół Podstawowych w przewidzianym termie oddało prace 6-cioro dzieci. Po nim następne dwie, a w tygodniu jeszcze dwie. Dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie. Wszystkie zostaną nagrodzone.  

 

Dodaj komentarz