Ogłoszenia Parafialne

XII niedziela zwykła 23.06.2013 r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki.
 2. Przed nami ostatnie już dni modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem miłość Boga i bliźniego. Nabożeństwa czerwcowe bezpośrednio po Mszy Świętej popołudniowej. Dziś o godz. 17.00
 3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Czy jako chrześcijanie możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy solą dla ziemi?
 4. W piątek dzieci i młodzież kończą rok szkolny i rozpoczynają wakacje. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców i pracowników administracyjnych naszych szkół a przede wszystkim dzieci z rodzicami i młodzież na mszę św. w piątek na godz. 8.00 na wspólne dziękczynienie za miniony rok oraz  prośbę o błogosławieństwo na czas wakacji. Dzieci i młodzież zachęcamy też do spowiedzi na zakończenie roku.: we wtorek – dzieci ze szkół podstawowych; w środę – młodzież gimnazjalną i młodzież Szkół średnich. Spowiedź  od godz. 16.00
 5. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Dbajmy więc o udział w niedzielnej mszy św. Wraz z dziećmi.
 6. W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów oraz naszego pasterza, Biskupa Piotra Liberę. Msze Święte  o godz. 7.00; 9.00 i 17.00. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. Od przyszłej niedzieli wakacyjny porządek niedzielnych mszy św. Po południu nie będzie mszy św. o godz. 16.00 i 17.30,  zaś wieczorna będzie o godz. 19.00
 8. Spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę na Podlasie – w piątek po wieczornej mszy św. Prosimy o wpłacenie całości sumy za pielgrzymkę.
 9. Zachęcamy raz jeszcze młodzież do udziału w Festiwalu Młodych, czyli tzw. „Polskiej Copacabanie”.  Odbędzie się on w dniach 5-8 lipca na plaży nad Wisłą w Płocku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl oraz na naszej stronie parafialnej lub u księży.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd na XXI Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu  14 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. W minionym tygodniu odbyło się błogosławieństwa pól w Strzałkach i Osadzie. Sołtysów pozostałych naszych wiosek prosimy o uzgodnienie terminu poświęcenia pól.
 12. Przez cały rok z niedzielnych karteczek dzieci miały za zadanie budować kościół. Prosiliśmy, by dzieci okazały wyniki swoich prac katechetom. Dzieci te będą nagrodzone darmowym wyjazdem na wrześniową pielgrzymkę do Rostkowa.

 

Dodaj komentarz