Ogłoszenia Parafialne

XIV Niedziela zwykła 9.07.2017 r.

  1. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie także w czasie zwiedzania świątyń było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nie zapomnijmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia
  2. W najbliższą – drugą środę miesiąca – o godz. 16.30 Różaniec a po nim Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca świętego, Kościoła i Radia Maryja oraz dzieł przy nim powstałych. Po mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  3. W czwartek – 13 lipca – zapraszamy na trzecie nabożeństwo fatimskie. Po mszy św. różaniec fatimski i procesja ze świecami.  
  4. W lipcu i sierpniu popołudniowa msza św. w niedzielę jest tylko o godz. 19.00
  5. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku od godz. 16.00 do 17.00, w sobotę od 8.00 do 9.00.
  6. W najbliższą sobotę, 15. lipca Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do Obór. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu przed Kościołem.
  7. Biskup Płocki mianował z dniem 1 lipca br. nowego kapelana w szpitalu w Gorzewie. Został nim kapelan szpitala w Zalesiu, ks. Marcin Markiewicz. Ks. Kapelanowi przybyło więc obowiązków. Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w tej jakże trudnej i odpowiedzialnej pracy. Zachęcamy, by wspierać posługę ks. kapelana codzienną modlitwą. 
  8. Zachęta Biskupa Płockiego przed wyruszeniem 36. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Bliższe informacje podamy za tydzień. Będą również na stronie parafialnej.

Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi!

Bez wątpienia jesteśmy narodem, który czci i kocha Matkę Bożą. Nasza wiara nam podpowiada, że Ona jest prawdziwą Matką i Królową. Na przestrzeni wieków nasza Ojczyzna i Polacy wielokrotnie doświadczali Jej pomocy i orędownictwa. Szczególnym miejscem maryjnym jest Jasna Górą. To do Czarnej Madonny od wieków Polacy pielgrzymują. Wśród tych pielgrzymów są także ci, którzy czynią to na własnych nogach. Podejmują trud, ogromny wysiłek, aby nawiedzić to najważniejsze Sanktuarium naszego narodu. Ten trud podejmują także wierni naszej, płockiej diecezji. W tym roku po raz trzydziesty szósty wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Cieszy mnie to, że co roku są chętni do podejmowania tego trudu. Wierzę, że ten trud jest nagradzany duchowymi łaskami dla samych pielgrzymów, ich rodzin i całej diecezji.

Jesteśmy w szczególnym roku, kiedy obchodzimy w całym Kościele stulecie Objawień Fatimskich. Można powiedzieć, że jest to rok pod wyjątkowym znakiem Maryi. Ona nam przypomina o konieczności nawracania naszych serc, zachęca do modlitwy różańcowej, a także prosi nas o pomoc w ratowaniu świata od zła, wojen i nienawiści. Ona, jako Dobra Matka chce ratować wszystkie swoje dzieci, zaprasza więc nas do troski o zbawienie każdego człowieka.

Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych.
Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.

Wasz Biskup Piotr

 

Dodaj komentarz