Ogłoszenia Parafialne

XV Niedziela zwykła 16.072017 r.

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!
  2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – po mszy św. o godz. 17.00 litania do św. JPII i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
  3. W lipcu i sierpniu popołudniowa msza św. w niedzielę jest tylko o godz. 19.00
  4. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku od godz. 16.00 do 17.00, w sobotę od 8.00 do 9.00.
  5. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. 6 sierpnia, wyruszy po raz XXXVI, Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. Plakat  i niezbędne informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafii. Przewodnikiem gostynińskiej grupy jest ks. Kamil Kowalski, wikariusz z par. św. Marcina. Zapisy od wtorku w kancelarii. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy  nie mogą pielgrzymować pieszo. Przy zapisie każdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy. 
  6. W przyszłym tygodniu – 25 lipca – przypada święto św. Jakuba Apostoła. W parafii św. Marcina Uroczystość odpustowa na starym cmentarzu, któremu św. Jakub patronuje w niedzielę 30 lipca. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza. 
  7. Z okazji 20-lecia naszej parafii organizujemy różne konkursy. Dziś zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie literackim. Z tyłu na stoliku są wyłożone kartki z informacją o tym konkursie. Zainteresowanych zachęcamy do wzięcia tej informacji i oczywiście do wzięcia udziału w konkursie. Informacje o konkursie będą również na stronie parafialnej.

Dodaj komentarz