Ogłoszenia Parafialne

XVII Niedziela zwykła 25.07.15 r.

 1. Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku. Ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Ogarnijmy ich wszystkich naszą modlitwą wdzięczności.
 2. Wczoraj czciliśmy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii dziś po mszach św. Ofiary, które będziemy mogli złożyć podczas poświęcenia pojazdów  przeznaczone są na organizację misyjną MIVA, która jak co roku kieruje do nas Apel: podziękuj za bezpieczne podróże  i podaruj polskim misjonarzom  1 grosz za
  1 przejechany kilometr.
 3. Przypominamy, że popołudniowa niedzielna msza św. przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00.  Kancelaria parafialna w wakacje: Wtorek – piątek od godz. 16.00 do 16.50, w sobotę od 8.00 do 9.00.
  1. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy ze św. JPII.
  2. W sobotę, 1 sierpnia 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zachęcamy wszystkich do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę.
  3. To pierwsza sobota sierpnia – o godz. 9.00 msza św. Kół Żywego Różańca.
  4. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia.
  5. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą sierpnia. po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
  6. Nasze parafialne Koło Caritas włącza się podobnie jak w roku poprzednim w akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Do puszek złożyliśmy przed tygodniem na ten cel ponad 900 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

10. XXXIV Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy wyruszy z płockiej katedry jak co roku – 6 sierpnia. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tych rekolekcjach
w drodze. Zapisy w kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli. Plakat  i niezbędne informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafii. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy nie mogą pielgrzymować pieszo. Przy zapisie każdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy. 

11. Ks. Paweł Czarnecki, przewodnik gostynińskiej grupy, zaprasza na spotkanie przed Pielgrzymką w dniu 2 sierpnia o 19.00 w dolnym kościele par. św. Marcina.

12. W ostatnią niedzielę czerwca odbyła się w naszej parafii promocja ŚDM. Wielu z nas pobrało deklaracje wyrażające gotowość przyjęcia młodzieży do swych domówi
i mieszkań. Bardzo serdecznie prosimy, by – jeśli jesteśmy zdecydowani – przynieść wypełnione deklaracje. Nie myślmy – jeszcze rok przed nami. Już trwają zgłoszenia młodych z całego świata. Bardzo więc serdecznie prosimy o przynoszenie deklaracji.  

Dodaj komentarz