Ogłoszenia Parafialne

XVIII Niedziela zwykła 2.08.2015 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela sierpnia. Po sumie Adoracja Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
  2. Sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Zachęcamy do powstrzymywania się od napojów alkoholowych nie tylko tych, którzy mają z tym problem. Naszą decyzję możemy ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu
  3. Popołudniowa niedzielna msza św. przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00.  Kancelaria parafialna w wakacje: wtorek – piątek od godz. 16.00 do 16.50, w sobotę od 8.00 do 9.00.
  4. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy ze św. JPII. W Szczawinie Kościelnym uroczystość odpustowa.
  5. Także w czwartek wyrusza z Płocka XXXIV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Niezbędne informacje znajdują się w gablocie i w Internecie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w płockiej pielgrzymce. Zapisujemy się w swojej parafii. Przewodnik gostynińskiej grupy, ks. Paweł Czarnecki, zaprasza dziś na godz. 19.00 na spotkanie  w dolnym kościele par. św. Marcina.
  6. Jak co roku pielgrzymi płoccy zatrzymują się w Gostyninie na obiedzie. Zachęcamy do gościnnego przyjęcia pielgrzymów w naszym mieście.
  7. Z pielgrzymką płocką możemy także pielgrzymować duchowo. Każdy duchowy pielgrzym otrzyma książeczkę pielgrzyma z codziennym programem pielgrzymkowym i modlitwami. Zapisy w kancelarii.
  8. W intencji Pielgrzymów będziemy modlili się codziennie w czasie Mszy św. oraz podczas Apeli Jasnogórskich od 7 do 13 sierpnia o godz. 20.30. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach. Na pierwszy – 6 sierpnia – zapraszamy do pobliskiego Sokołowa.
  9. Czwartek 6 sierpnia, to także dzień zaprzysiężenia Prezydenta Polski, pana Andrzeja Dudy i początek jego urzędowania. Otoczmy tego dnia Pana Prezydenta naszą modlitwą. O potrzebne dla niego łaski i o Boże błogosławieństwo na czas prezydentury będziemy modlić się tego dnia podczas mszy św. Zapraszamy na wspólna modlitwę.  

10. W tym tygodniu pierwszy piątek sierpnia. Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 16.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Odwiedziny chorych od godz. 9.00 

11. Parafialne Koło Caritas jeszcze raz zwraca się z prośbą o wsparcie akcji „Tornister pełen uśmiechów”. W następną niedzielę panie z Koła będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.

12. Koła Żywego Różańca organizują 22 sierpnia wyjazd do Obór. Koszt zależny od ilości uczestników.

13. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 5 września pielgrzymkę do Torunia na Święto Dziękczynienia  w Rodzinie. Zapisy u p. Ewy lub u p. Marii Przybysz – tel. 720052474.

14. Bardzo serdecznie prosimy o przynoszenie deklaracji przyjęcia młodzieży podczas ŚM 2016 r.

15. Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. Wszystkim, którzy wracają do pracy po urlopach – pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

 

Dodaj komentarz