Ogłoszenia Parafialne

XXII niedziela zwykła 30.08.15 r.

 1. Dziś po raz ostatni msza św. popołudniowa tylko o godz. 19.00. Za tydzień już o 16.00 i 17.30.
 2. Kancelaria czynna od wtorku do piątku od 16.00 do 17.00 oraz od wtorku do soboty od 8.00 do 9.00 rano.
 3. Nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. Marek Piątkiewicz. KS. Marek pochodzi
  z par. Szreńsk, ma 5 lat kapłaństwa. Pracował w par. św. Józefa w Płocku oraz w par. św. Tekli
  w Ciechanowie. Przyjmijmy go serdecznie do naszej wspólnoty oraz otoczmy modlitwą.
 4. We wtorek – 1 września – 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą ogarnijmy  poległych  w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach. Módlmy się także o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.
 5. We wtorek rozpoczynamy także nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy dzieci
  i młodzież, rodziców oraz wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły na Mszę św. na godz. 8.00. Dzieci i młodzież zachęcamy, by przy tej okazji skorzystały z sakramentu pokuty i pojednania. Codziennie przed wieczorną mszą św.
 6. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Od następnej niedzieli będą dla dzieci karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Młodzież zapraszamy na mszę św. na godz. 16.00.
  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota września. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, zakończona modlitwami z JPII oraz msza św.
   w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. W Pierwszy Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Od godz. 16.00 spowiedź – zachęcamy dzieci i młodzież – w ramach spowiedzi na początek roku szkolnego. Odwiedziny chorych – w piątek od godz. 9.00. W sobotę
   o godz. 9.00 msza św. dla Kół Żywego Różańca.
  2. Także w sobotę pielgrzymka do Torunia na Święto Dziękczynienia w Rodzinie. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt ok. 35 zł. Wyjazd o godz. 9.30 z parkingu przed kościołem.
  3. Za tydzień pierwsza niedziela września. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.

10. W niedzielę, 6 września, po Mszy św. o godz. 7.00 z par. św. Marcina wyruszy 407 Piesza Pielgrzymka z Gostynina do Skępego. Zapisy w kancelarii.

11. Wspólny wyjazd autokarem na uroczystości odpustowe – we wtorek 8 września o godz. 6.00. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt ok.  20 – 25 zł.  Zapisy w kancelarii lub u p. Ewy.

12. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach 12 – 13 września. Zapisy
u p. Ewy lub p. Janki Skibińskiej. .  

13. Do najbardziej potrzebujących rodzin dotarło w minionym tygodniu 30 plecaków z przyborami szkolnymi dla dzieci. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli tę akcję.

14. Powakacyjne spotkanie scholi w sobotę o godz. 11.00. Zachęcamy chętne dziewczynki i chłopców do śpiewania w scholi.

15. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, po Polsce peregrynują Znaki ŚDM – Krzyż i Ikona Matki Bożej. Od 5 września będą w naszej diecezji. W sobotę, 12 września o godz. 10.30, przybędą też do Gostynina – do naszej parafii. O godz.14.00, podczas Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta, przeniesiemy Krzyż i Ikonę ŚDM do parafii św. Marcina na dalsze czuwanie. Bliższe szczegóły podamy w następną niedzielę, a już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich – nie tylko młodzież – do udziału w  spotkaniu modlitewnym przy znakach ŚDM-u.

Dodaj komentarz