Ogłoszenia Parafialne

XXIX niedziela zwykła 22.10.17 r.

 1. “Kościół jest misyjny ze swej natury. Gdyby tak nie było, to nie byłby on Kościołem Chrystusa, ale stowarzyszeniem pośród wielu innych, które bardzo szybko wyczerpałoby swój cel i zanikło” – czytamy w orędziu papieża Franciszka na 91. Światowy Dzień Misyjny. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Misyjną i rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Szczególnie pamiętajmy o naszym ziomku, o. Łukaszu Kwiatkowskim, misjonarzu w Papui Nowej Gwinei. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy modlić się w intencji misji i misjonarzy. Pamiętajmy też, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”. Dzieła misyjne dziś wspieramy składając ofiary na tacę. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Na zakończenie Tygodnia misyjnego, w następną niedzielę dzieci z Koła Misyjnego wystawią przedstawienie o Objawieniach Fatimskich.
 3. W naszej parafii gościmy zespół muzyczny SANCTUS z parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP z Gdańska. Młodzi ludzie grają muzykę chrześcijańską. Podejmują oprawę muzyczną podczas mszy św. Po mszach będzie możliwość nabycia płyt CD z nagraniami ich zespołu.
 4. Suma dziś w intencji mieszkańców ul.: Kościuszki bloki, Moniuszki, Legionów Polskich oraz Wojska Polskiego – domy prywatne i bloki. Po mszy św. czuwanie przy Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej i zawierzenie Jej naszych rodzin.  Za tydzień, w niedzielę zapraszamy na sumę mieszkańców ulic: Polna, Norwida, Broniewskiego, Chopina, Działkowa, Jasna, Zacisze. Prowadzących czuwanie prosimy o kontakt z księżmi. Prosimy też o kwiaty przy Obrazie Matki Bożej. Będzie to już ostatnia niedziela czuwania i zawierzania rodzin naszej parafii MB Częstochowskiej. Jeśli ktoś nie miał dotąd możliwości czuwania, to serdecznie zapraszamy na czuwanie w przyszłą niedzielę.
 5. Podczas sumy będziemy się również modlić w intencji wszystkich pracowników służby zdrowia.  Zapraszają Dyrekcje Szpitali w Gorzewie i w Zalesiu oraz ks. kapelan.
 6. Matka Boża prosiła w Fatimie: odmawiajcie codziennie różaniec. Zapraszamy dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.00, młodzież i dorosłych po wieczornej mszy św. W niedziele różaniec o godz. 17.00. Zachęcamy też do odmawiania różańca w swoich domach. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności.
 7. Papież Franciszek powiedział: niepełnosprawnych trzeba miłować, nie eliminować. Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci „Zatrzymać aborcję”. Możemy i dziś składać popisy po każdej mszy św. Potrzebny jest nr PESEL.
 8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Nasza pamięć o zmarłych jest wyrazem wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Msze św. w Uroczystość: w kościele o godz. 7.00, 9.00. O godz. 10.30 na cmentarzu na Nagodowie różaniec w intencji zmarłych, następnie procesja żałobna wokół cmentarza oraz Uroczysta msza św.
 9. Zapraszamy już dziś na Zaduszki w Miłosierdziu Bożym. To codzienne msze św. połączone  z modlitwą różańcową, które będą w naszym kościele odprawiane od 2 do 8 listopada o godz. 18.00 (w niedziele
  o 17.30). W tych mszach św. będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych. Ich imiona nazwiska prosimy wpisywać na kartkach, które można odebrać przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki przynosimy do kancelarii lub zakrystii. Ofiara za te msze św. – dobrowolna.
 10. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św. związanych z rocznicami i ważnymi dla nas datami. Później terminy mogą być już zajęte.
 11. Koło misyjne i wolontariat w niedzielę 29 października organizuje kiermasz ciast z przeznaczeniem na adopcje misyjną i pomoc dla Weroniki Przybylskiej. Dziewczynka jest chora na rdzeniowy zanik mięśni, aby choroba dalej nie postępowała potrzebny jest bardzo drogi lek, którego koszt wynosi 48 tysięcy. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.
 12. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje 2 grudnia pielgrzymkę do Torunia na XXVI rocznicę powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii u pani Ewy lub telefonicznie u pani Marii.  
 13. W czwartek w godzinach 17.30 – 19.00 dyżur w sali parafialnej pełnią członkinie Parafialnego Koła Caritas. Zainteresowanych wsparciem zachęcamy do przyjścia i rozmowy. W miarę możliwości będziemy wspierać.
 14. Przed tygodniem odbyło się w kościoła w Polsce liczenie wiernych. W naszej parafii udział w niedzielnej mszy św. uczestniczyło ok. 21% parafian, z tej liczby 49.93 % przystąpiło do Komunii św. To cieszy, choć w skali wszystkich parafian, to zaledwie 10,6%.

Dodaj komentarz