Ogłoszenia Parafialne

XXVIII niedziela zwykła 11.10.15 r.

 1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski pod hasłem:  „Jan Paweł II – papież rodziny”. Po raz XV składamy uznanie św. Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, 16 i 22 października – dziękujemy Bogu za posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego orędownictwo.
 2. Wspieramy dziś Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jej zadaniem jest upamiętnianie pontyfikatu JP II. poprzez promowanie jego nauczania i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych. Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.
 3. Rozpoczynamy dziś REKOLEKCJE KERYGMATYCZNE. Głosi je wraz z ekipą ewangelizacyjną ks. Andrzej Pieńdyk, rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Celem tych rekolekcji jest głoszenie orędzia zbawczego i doprowadzenie nas do żywego spotkania z Chrystusem. Dziś podczas wszystkich mszy św., jutro i we wtorek o godz. 19.00. Te spotkania będą trwały ok. 1,5 – 2 godz., a podczas nich głoszenie Słowa Bożego ubogaconego świadectwami, multimediami, aktywizacjami, różnymi formami modlitwy. Rekolekcje adresowane są do starszej młodzieży oraz do dorosłych. Jeśli ktoś jeszcze nie brał ulotki – można pobrać ze stolika z tyłu świątyni.
 4. Codzienny różaniec dla dzieci o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych po mszy św. ok. 17.30. W niedziele o godz. 17.00. Dzieci przynoszą  wypisane na kartkach intencje. Po nabożeństwie losują figurkę Matki Bożej Fatimskiej, którą zabierają do swoich domów na wspólną z rodziną modlitwę. Są również konkursy oraz pamiątkowe obrazki. Zachęcamy również do odmawiania różańca w domach
 5. W środę, 14 października, Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników oświaty zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 oraz różaniec w ich intencji.
 6. W czwartek 15 października, Dzień Dziecka Utraconego. Ma on przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka, które na co dzień są tematem tabu. Ma również przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu. Powinien być także okazją do udzielenia wsparcia, gdy rodzice wprost proszą: „Proszę, pomóż mi pożegnać się z moim dzieckiem”. Zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkich – rodziców, którzy utracili dziecko, niezależnie od wieku, w którym zmarło ich dziecko. Zapraszamy również babcie i dziadków, rodzeństwo oraz krewnych, przyjaciół, znajomych. Msza św. w intencji zmarłych dzieci i ich rodziców oraz ich rodzin w czwartek o godz. 17.00, a po niej na wspólny różaniec. Możemy przynieść znicze.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej i Różańcu spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 8. W następną niedzielę święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Naszą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Lekarzy, pielęgniarki, terapeutów i pracowników służby zdrowia zapraszamy na godz. 17.00 na różaniec, a po nim na mszę św.
 9. W Watykanie trwają obrady Nadzwyczajnego Synodu Biskupów. „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie”. Naszą modlitwą wspierajmy obrady Synodu.
 10. W sobotę 24 października organizujemy pielgrzymkę do Świnic Warckich – sanktuarium urodzenia i chrztu św. Faustyny. W programie modlitwa przy grobie rodziców św. s. Faustyny, zwiedzanie domu św. Faustyna oraz msza św. w sanktuarium. Powrót ok. godz. 16.00.  Koszt ok. 25 zł. Zapisy u p. Ewy. Bardzo serdecznie prosimy, by zgłoszeń dokonać w tym tygodniu, do przyszłej niedzieli włącznie.
 11. Przyjmujemy zgłoszenia na wypominki. Zachęcamy również, by rezerwować terminy mszy św. związanych z rocznicami i ważnymi dla nas datami. Później terminy mogą być już zajęte.

 

Dodaj komentarz