Pielgrzymka Ziemia Święta – Śladami Chrystusa

Ziemia Święta – Śladami Chrystusa
Termin: 29.09 – 06.10.2013 

 

 

1 DZIEŃ: Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie. Przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv. Przejazd do hotelu
w Betlejem.

2 DZIEŃ: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM
Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Następnie Yad Vashem, Menora i Kneset ( z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – GÓRA TABOR  –  NAZARET
Śniadanie. Wyjazd z Jerozolimy do wspaniałych ruin Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu – miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Następnie przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel by obejrzeć Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Góra Tabor. Przejazd do Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Bazylice Zwiastowania oraz
w kościele św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

4 DZIEŃ: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – KANA
Śniadanie. Następnie rejs statkiem po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabdze – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

5 DZIEŃ: JARDENIT – JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN
Po śniadaniu przejazd do Jardenitu – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na kolację i nocleg.

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA
Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie – wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), następnie Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika oraz pod Ścianę Płaczu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA – BETANIA
Śniadanie. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Makieta miasta Jerozolimy. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja i nocleg

8 DZIEŃ: Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odlot do Polski.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Cena: 3190 zł

Cena zawiera:
•    przelot samolotem;
•    opłaty lotniskowe;
•    transfery autokarem;
•    7 noclegów w hotelach  2*/3* (pokoje 2 osobowe);
•    6 śniadań i 7 obiadokolacji;
•    opiekę przewodnika;
•    ubezpieczenie zawarte w firmie AXA Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.: KL (30 000 Euro), NNW (4000 Euro), bagaż (400 Euro), choroby przewlekłe i nowotworowe.

Cena nie zawiera:
•    biletów wstępu 90 USD,
•    napojów do obiadokolacji;
•    dodatkowych ubezpieczeń: kosztów rezygnacji (3% lub 8% ceny);
•    dopłaty do pokoju jednoosobowego 650 PLN;
•    wydatków osobistych.

UWAGA:
1. Przy zapisie należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich.
2. Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może ulec zmianie.
4. Przy podpisaniu umowy uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część najpóźniej 35 dni przed wyjazdem.
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *