Aktualności

Pielgrzymka Ziemia Święta – Śladami Chrystusa

Ziemia Święta – Śladami Chrystusa
Termin: 29.09 – 06.10.2013 

 

 

1 DZIEŃ: Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie. Przelot na trasie Warszawa – Tel Aviv. Przejazd do hotelu
w Betlejem.

2 DZIEŃ: JEROZOLIMA – BETLEJEM – AIN KAREM
Po śniadaniu zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Następnie Yad Vashem, Menora i Kneset ( z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: CEZAREA NADMORSKA – GÓRA KARMEL – GÓRA TABOR  –  NAZARET
Śniadanie. Wyjazd z Jerozolimy do wspaniałych ruin Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu – miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Następnie przejazd do Hajfy. Wizyta na Górze Karmel by obejrzeć Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu. Góra Tabor. Przejazd do Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Bazylice Zwiastowania oraz
w kościele św. Józefa. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

4 DZIEŃ: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – KANA
Śniadanie. Następnie rejs statkiem po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabdze – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. 

5 DZIEŃ: JARDENIT – JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN
Po śniadaniu przejazd do Jardenitu – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Postój nad Morzem Martwym. Qumran. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem na kolację i nocleg.

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA
Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie – wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), następnie Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika oraz pod Ścianę Płaczu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA – BETANIA
Śniadanie. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Kościół św. Piotra In Galicantu. Makieta miasta Jerozolimy. Wizyta w Betanii. Obiadokolacja i nocleg

8 DZIEŃ: Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odlot do Polski.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Cena: 3190 zł

Cena zawiera:
•    przelot samolotem;
•    opłaty lotniskowe;
•    transfery autokarem;
•    7 noclegów w hotelach  2*/3* (pokoje 2 osobowe);
•    6 śniadań i 7 obiadokolacji;
•    opiekę przewodnika;
•    ubezpieczenie zawarte w firmie AXA Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.: KL (30 000 Euro), NNW (4000 Euro), bagaż (400 Euro), choroby przewlekłe i nowotworowe.

Cena nie zawiera:
•    biletów wstępu 90 USD,
•    napojów do obiadokolacji;
•    dodatkowych ubezpieczeń: kosztów rezygnacji (3% lub 8% ceny);
•    dopłaty do pokoju jednoosobowego 650 PLN;
•    wydatków osobistych.

UWAGA:
1. Przy zapisie należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich.
2. Z uwagi na zmiany w cenach paliw oraz opłat lotniskowych, cena pielgrzymki może ulec zmianie.
4. Przy podpisaniu umowy uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część najpóźniej 35 dni przed wyjazdem.
 

 

Dodaj komentarz