Miesięcznik Parafii

Ministranci

Lektorzy
Promyczki Miłosierdzia

Margaretki

Domowy Kościół

Ruch Światło Życie

Koło Charytatywne

Koła Różańcowe

Chór Parafialny

Wspólnota Rodzin Katolickich z Problemami Alkoholowymi

Spotkania grupy AA i Al-anon

Facebook Parafii

Transmisje z naszego Kościoła

XII niedziela zwykła 23.06.2013 r.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki.
 2. Przed nami ostatnie już dni modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem miłość Boga i bliźniego. Nabożeństwa czerwcowe bezpośrednio po Mszy Świętej popołudniowej. Dziś o godz. 17.00
 3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Czy jako chrześcijanie możemy powiedzieć o sobie, że jesteśmy solą dla ziemi?
 4. W piątek dzieci i młodzież kończą rok szkolny i rozpoczynają wakacje. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców i pracowników administracyjnych naszych szkół a przede wszystkim dzieci z rodzicami i młodzież na mszę św. w piątek na godz. 8.00 na wspólne dziękczynienie za miniony rok oraz  prośbę o błogosławieństwo na czas wakacji. Dzieci i młodzież zachęcamy też do spowiedzi na zakończenie roku.: we wtorek – dzieci ze szkół podstawowych; w środę – młodzież gimnazjalną i młodzież Szkół średnich. Spowiedź  od godz. 16.00
 5. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Dbajmy więc o udział w niedzielnej mszy św. Wraz z dziećmi.
 6. W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów oraz naszego pasterza, Biskupa Piotra Liberę. Msze Święte  o godz. 7.00; 9.00 i 17.00. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. Od przyszłej niedzieli wakacyjny porządek niedzielnych mszy św. Po południu nie będzie mszy św. o godz. 16.00 i 17.30,  zaś wieczorna będzie o godz. 19.00
 8. Spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę na Podlasie – w piątek po wieczornej mszy św. Prosimy o wpłacenie całości sumy za pielgrzymkę.
 9. Zachęcamy raz jeszcze młodzież do udziału w Festiwalu Młodych, czyli tzw. „Polskiej Copacabanie”.  Odbędzie się on w dniach 5-8 lipca na plaży nad Wisłą w Płocku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl oraz na naszej stronie parafialnej lub u księży.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii organizuje wyjazd na XXI Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu  14 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. W minionym tygodniu odbyło się błogosławieństwa pól w Strzałkach i Osadzie. Sołtysów pozostałych naszych wiosek prosimy o uzgodnienie terminu poświęcenia pól.
 12. Przez cały rok z niedzielnych karteczek dzieci miały za zadanie budować kościół. Prosiliśmy, by dzieci okazały wyniki swoich prac katechetom. Dzieci te będą nagrodzone darmowym wyjazdem na wrześniową pielgrzymkę do Rostkowa.

 

Porządek Nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE  †

Niedziela:

7.00  9.00

11.00 (dla dzieci)  12.30

17.00 (dla młodzieży)

W sezonie lipiec-sierpień msza święta z godz 17.00 przeniesiona na godz 19.00

Święta zniesione

7.00   9.00  17.00

Dni powszednie:

7.00  17.00

MSZE ŚWIĘTE NA TERENIE PARAFII

– w szpitalu w Zalesiu: poniedziałek – sobota 16.00, niedziela 10.00

– w KOZZD: sobota 9.00

– w DPS sobota 10.00

KONFESJONAŁ MŁODYCH:

w każdy czwartek od 17.30 do 19.00

Kontakt

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego

09-500 Gostynin ul. Polna 9

tel. 24  235 76 00

W  ważnych sprawach

Tel:508 069 723

e-mail: gostynin.milosierdzie@diecezjaplocka.pl

Numer konta parafii: Bank PEKAO SA, o/ Gostynin,17 1240 3187 1111 0000 3141 2544

Archiwa